Боголюбов та Коломойський , "ПриватБанк"
Боголюбов та Коломойський , "ПриватБанк" фото РБК-Україна

Мін'юст США звинувачує Коломойського у використанні підставних компаній для відмивання грошей з "ПриватБанку"

  Читайте по-русски
  За даними американського відомства, активну участь у цьому брали компанії, зареєстровані на Кіпрі

  Кошти, які з "ПриватБанку" вивели його ексвласники Коломойський і Боголюбов, були спочатку розділені, а потім об'єднані у різні рахунки по всьому світові. Про це повідомляє "НВ Бізнес" із посиланням на позовні документи Мін'юсту США проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

  За даними американського відомства, активну участь у цьому брали компанії, зареєстровані на Кіпрі.

  "Багато підставних компаній використовували одну і ту ж адресу... Принаймні 56 окремих організацій стверджували, що вони розташовані за адресою Archiepiskopou Makariou III Avenue, 155 Proteas House в Лімассолі, Кіпр. Вони також неодноразово використовували одних і тих же зареєстрованих агентів: Icaza, Gonzalez Ruiz & Aleman (BVI) Trust Limited була вказана в якості зареєстрованого агента для 12 окремих юридичних осіб, а Equity Management & Accountancy Corp була вказана в якості зареєстрованого агента для 16 юридичних осіб. Одні і ті ж дві уповноважені особи (жоден з яких не був Коломойським або Боголюбовим) разом фігурують у 48 різних організаціях-оболонках", – сказано в позові Мін'юсту США.

  У міністерстві стверджують, що Коломойський і Боголюбов були вказані як бенефіціарні власники 35-ти фіктивних компаній, які використовувалися для переказу грошей, незаконно виведених із "ПриватБанку". Щонайменше 96-ти організацій, які використовуються в цих транзакціях, спільно використовували секретаря, директора, особу з правом підпису, зареєстрованого агента або адресу з одним акціонером підприємств, які відкрито належали Коломойському і Боголюбову, і багато хто з них мають кілька загальних осіб.

  "Співробітники "ПриватБанку" були змушені діяти в якості посадових осіб і директорів цих підставних компаній, і їм було доручено підписати відповідні документи. Як мінімум 59 різних підставних осіб вказали співробітників "ПриватБанку" в якості посадових осіб чи директорів. Ці співробітники не були сумлінними посадовими особами та директорами – вони не виконували обов'язки і відповідальність посадових осіб та директорів компаній, які були порожніми оболонками", – стверджує Мін'юст США.

  Виведені з "ПриватБанку" кошти, за даними американського відомства, за лічені хвилини переводили через десятки підставних осіб.

  "Кіпрське відділення "ПриватБанку" використовувалося як пральна машина для викрадених кредитних коштів", – сказано в документі.

  У матеріалі йдеться, що Мін'юст США також згадує перевірку Нацбанком України кіпрського відділення "ПриватБанку". НБУ визначив, що це був інструмент, використаний для відмивання грошей для Коломойського і Боголюбова. Нацбанк виявив, що активи філії переважно були вигаданими; що позиковий портфель філії складався майже виключно з позик, наданих підприємствам, що належать і контрольовані Коломойським і Боголюбовим; що надане забезпечення було недостатнім і не відповідало нормативним вимогам; і що метою позик, видаваних філією, було приховати кінцевих бенефіціарів і джерело коштів.

  Мін'юст США також згадує, що "ПриватБанк" тоді, коли його власниками були Коломойський і Боголюбов, "пропонував процентні ставки вище середніх ринкових, щоб спонукати ні в чому не винних громадян України і приватних осіб по всьому світу довірити свої заощадження банку. Коломойський і Боголюбов зрадили цю довіру і забрали гроші собі".

  Нагадаємо, 10 серпня активісти під посольством США вимагали екстрадиції Коломойського до Америки.

  Попередній матеріал
  Жодна розумна людина не повірить, що заяви Тихановської зроблені за власним бажанням – президент Литви
  Наступний матеріал
  До уваги водіїв: у Києві перекрито рух авто по вулиці Електриків (оновлено)
  Loading...