"ПриватБанк"
"ПриватБанк" Depositphotos

Коломойський і Боголюбов вивели з "ПриватБанку" понад 100 млрд грн – директор НАБУ

Читайте по-русски
Знайти гроші набагато легше, аніж спробувати їх повернути, каже Ситник

Колишні власники "ПриватБанку" напередодні націоналізації вивели з установи величезну суму грошей, заявив в інтерв’ю на "Радіо НВ" директор НАБУ Артем Ситник.

"Це мільярди доларів, і зараз, якщо ми говоримо про збитки, спричинення яких досліджується в рамках кримінального провадження, яке ми розслідуємо – це більш як 100 мільярдів гривень. І це половина збитків, які фігурують в справах, які зараз фігурують в провадженнях Національного антикорупційного бюро України. Ця сума на сьогоднішній день орієнтовна, тому що у справах, де інкримінуються збитки, важливо, щоб ці збитки були підтверджені відповідними експертними дослідженнями", – наголошує Ситник.

Він також зазначив, що сума, вказана в розслідуванні журналістів "Слідство.Інфо", – у 10 мільярдів доларів – це приблизно та, до якої наближається офіційне розслідування.

"Якщо говорити коротко... суть справи правильно відображена. Тривалий час ішло кредитування пов'язаних осіб. Тобто гроші виходили, а замість грошей фактично не передавалося ніякого реального майна в заставу. Тобто ніякого належного забезпечення (кредитів – ред.) не було. На певному етапі йшло накопичення цієї боргової ями. І коли вона виросла до такого розміру, що почала загрожувати падінням цього банку, тоді, відповідно, держава прийняла рішення про націоналізацію, щоб урятувати ситуацію", – зазначив директор НАБУ.

Він також підтвердив у рамках цієї справи співпрацю НАБУ з ФБР, яка передбачена у меморандумі від 2016 року.

"Ми неодноразово говорили про те, що схеми, як корупційні, так і схеми фінансового характеру рідко закінчуються в Україні. Люди, які заволодівають чужими коштами – чи державними, чи іншими, не довіряють Україні і ховають їх в інших країнах. Це характерно для цієї справи. І тому велика кількість міжнародних правових доручень, щоб дійсно відстежити, куди воно ділося", – говорить Ситник.

"Меморандум про співпрацю з ФБР був підписаний ще в 2016 році. В нас тривала історія взаємовідносин і дійсно ми відчуваємо певну оперативну підтримку в рамках закону і міжнародних норм, тому ми працюємо", – зауважив Ситник.

Директор НАБУ також заявив, що слідча група відчуває величезний тиск з боку зацікавлених осіб, які володіють значними ресурсами.

"Те, що я зараз бачу як слідчий: дійсно, там є вкрай сумнівні транзакції і вкрай сумнівні операції, які врешті-решт і призвели до націоналізації банку, щоб урятувати ситуацію на банківському ринку. Дійсно, держава величезну діру перекривала за рахунок державних ресурсів. Це також встановлено по справі. Тому це все відпрацьовується, і розуміємо, що від нас чекають відповідь. Ми через цю справу відчуваємо постійний тиск у парламенті. І адепти олігархів, які були причетні до цієї банківської установи, постійно через своїх адептів у різних структурах намагаються зробити так, щоб зупинити нас чи забрати в нас якісь повноваження – це вже відбувалось раніше. Або ось розглядали подання про невідповідність Конституції указу про призначення, тобто ідуть постійні спроби зупинити все це. Ми розуміємо, що чим швидше ми все це розслідуємо, то, можливо, менше буде тиску", – вважає Артем Ситник.

Директор НАБУ наголошує, що знайти виведені з банку кошти легше, ніж їх повернути.

"Знайти гроші і майно зараз не є великою проблемою, тому що міжнародна спільнота створила певні механізми для того, щоб пошук активів був ефективним. Більшою проблемою є повернення коштів, тому що запорука повернення таких коштів – дуже складний процес. Пошук і блокування – це процес не такий складний, а більш складний – повернення, тому що запорукою його є вирок суду. В нас до створення Антикорупційного суду справи навіть не складні слухались роками, і зараз Антикорупційний суд почав їх розглядати, доводити до логічних вироків. Тобто зараз в Антикорупційному суді, якщо ці справи почнуть рухатись і почнуться вироки, то це прямий шлях для повернення коштів, тому що насправді заблоковано і арештовано дуже багато коштів як в Україні, так і за її межами", – каже Артем Ситник.

Попередній матеріал
"Євросолідарність" виграє вибори до Київради і формуватиме більшість проєвропейських сил – Прокопів
Наступний матеріал
Обвал будинку в Дрогобичі – річниця трагедії: як допомогли потерпілим і чи покарані винні
Loading...