Приватизація
Приватизація hubs.ua

Хто ставить палиці у процес великої приватизації – в.о. голови Фонду держмайна

Суть великої приватизації – щоб у підприємства з'явився ефективний власник і щоб воно успішно виконувало свої функції

Бюджет 2018 року передбачав надходження у 21,3 млрд грн від приватизації. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

Трубаров прокоментував інформацію у ЗМІ про те, що приватизація у 2018 році не вдалася: "Чому? Чомусь вважається, що приватизація повинна давати великі гроші до бюджету країни. Безумовно, кошти – це дуже важливо, але важливіше запитання – для чого ми робимо приватизацію. Ми її робимо для того, щоб був ефективний власник цих підприємств, щоб підприємство виконували свої функції, а виконуючи їх, вони перераховують видатки до держбюджету і держава має змогу з цих податків виконувати свою соціальну функцію. Тобто питання грошей, які надходять до державного бюджету, є дуже важливим, але не є головним. Закон про приватизацію набув чинності у травні місяці, коли Кабмін ухвалив уже всі необхідні законодавчі акти. Ми розробляли багато моментів, пов'язаних з малою приватизацією, яка фактично стартувала тільки в серпні місяці. Велика приватизація, згідно з новим законом, іде винятково із залученням радників, яких ми відбираємо на конкурсних засадах, і цей процес теж почався тільки з серпня 2018 року".

На запитання ведучої, хто створює штучні перешкоди Кабміну та Фонду держмайна на шляху до втілення великої приватизації, Трубаров сказав: "Якщо ми розбиваємо весь процес приватизації на два великі розділи, то мала приватизація в нас справді запущена. На сьогодні вже більш як сотня об'єктів у нас успішно продані на аукціонах через ProZorro.Продажі і більш як 200 млн вже переходять до держбюджету, то велика приватизація йде із залученням радників. Ми на конкурсних основах відібрали радників і згідно з новим законом, ми повинні були через Кабмін уже утвердити самі договори з цими радниками, яких ми на кожному об'єкті відібрали. Але на жаль, недобросовісні суб'єкти, які взагалі не хочуть приватизації, та ті, хто бореться за те, аби й далі паразитувати на державних підприємствах, включають, можливо, якісь додаткові механізми і ресурси. Відповідно, ми зараз не можемо далі рухатися по роботі із радниками, яких ми відібрали на конкурсних засадах, бо є судові позови, які забороняють Кабінету Міністрів України затверджувати ці договори". 

Що ще розповів в.о. голови Фонду держмайна про малу та велику приватизацію, а ще – про приватизацію "Центренерго", дивіться у відео:

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": співець російсько-української війни Олекса Бик в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
У центрі Бердянська фальшивомонетник намагався застрелити валютників, є поранені

Фонд держмайна відтермінував велику приватизацію

У Росії горить металургійний завод – рятувальники заявили про загрозу вибуху

"Дихати неможливо": на Чернігівщині заблокували трасу через місцевий завод

У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів від малої приватизації пішло в держбюджет

"Насоси ще теплі": два кримських заводи незаконно перекачували сировину з материкової України

У Миколаєві бронетанковий завод заплатив 4 млн грн за неіснуючі двигуни – поліція