Фонд держмайна
Фонд держмайна https://prm.ua

Деталі нового закону про приватизацію: спрощена процедура та продаж "без землі"

За новим законом, усі державні підприємства хочуть поділити на великі та малі підприємства, а процедура їх купівлі значно спрощується

Фонд держмайна не вміє продавати українські підприємства – про це не припиняються розмови в українському парламенті. Так, за останні 6 років Фонд виконує свій план лише на 10%, продає за рік по 30-40 малих підприємств. А от експерти в галузі кажуть, що продавати він може щонайменше 100 підприємств щороку.

Спростити процедуру продажу закликав у Раді прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми маємо провести процедури відкритої, конкурентної, публічної приватизації державних компаній для того, щоб будь-який підприємець відкрито зміг купити підприємство, створити там нові робочі місця, створити нові технології, і зробити український національний конкурентний продукт. Це важливо для нашого  економічного зростання, і це один з найбільш міцних кроків щодо нашої антикорупційної політики в державі", – наголосив очільник Кабміну.

Зрештою, "за" висловилися 258 народних обранців. Документ об'єднує у собі положення кількох законів, що стосувалися приватизації та існували до цього. За новим законом, усі державні підприємства хочуть поділити на великі та малі підприємства. Великі – це такі, де 50% акцій належать державі. Продавати їх будуть на аукціоні або через викуп. Після продажу щороку підприємство може бути оголошене банкрутом.

А от продавати об'єкти будуть без земельних ділянок. Для тих же, хто зголоситься купити українські підприємства, процедуру продажу значно спростили. Як саме – дізнайтеся у включенні: 

За словами економіста Сергія Фурси, ухвалений парламентарями закон дуже важливий і зорієнтований, зокрема, більше на малу приватизацію.

"Приватизація нам потрібна не для того, щоб отримати кошти. Кошти – це остання річ, яка нас має цікавити. Для нас головне дати сигнал інвесторам", – пояснив експерт.

Більше про те, що ж передбачає документ – дивіться у відео: 

Як інформував "5 канал", 9 листопада Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна" – нову редакцію закону про приватизацію, яка полегшує продаж неліквідних об'єктів та описує умови залучення радників із приватизації.

Попередній матеріал
На зупинку авто відреагували гранатою: як проходять будні поліції Києва
Наступний матеріал
Український закон про освіту не обмежує права національних меншин - віце-президент ПА НАТО
Loading...