Е-декларації
Е-декларації twitter.com

Експерт розповів, коли НАЗК має завершити перевірку е-декларацій топ-посадовців

До VIP-чиновників належать Президент, прем’єр і міністри

Нині у НАЗК триває перевірка е-декларацій VIP-чиновників – Президента, прем'єра і міністрів. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив менеджер антикорупційної групи ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Олександр Лємєнов.

"Взагалі їх кілька десятків – до 30. Чітке число, скільки вони перевіряють, на жаль, мені не вдалося дізнатися. Проте три місяці перевіряти навіть не 30, а 100 е-декларацій – у нас виникає запитання, чи дійсно хотіли члени НАЗК перевіряти ці декларації. Якщо щось заважало, то що саме. Чому вони про це мовчать. Ситуація виглядає так, що жоден представник НАЗК та інших органів влади, наприклад Мін'юст, які б мали сприяти перевіркам, чомусь не говорять про те, як вийти з цієї ситуації. Вони кажуть лише про те, що потрібно перевіряти. Але яким чином і які строки (не кажуть – 5.UA). Але три місяці – це занадто великий строк, тим більше, що зараз вже більше мільйона осіб подали свої декларації в систему", – наголосив експерт.

Лємєнов також заявив: "У нас же НАЗК відповідає не тільки за е-декларування, ще купа напрямків, по яких ми бачимо прогалини в роботі, тому, звісно, результати отримали. Найближчим часом, я думаю, що до кінця літа ми точно будемо розуміти, що робити з діючим складом НАЗК. Автоматизована система перевірки декларацій – це те, що одне із найважливішого, що має бути запроваджено найближчим часом".

Він також сказав, що його найбільше подивувало в опублікованих деклараціях. За його словами, один із депутатів задекларував 30 багатоповерхових будинків.

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Загруз у непотребі": у Золочеві фура застрягла під час скидання львівського сміття
Наступний матеріал
"Ігри нескорених": 30 кращих бійців ЗСУ почали підготовку до міжнародних змагань
Loading...

"Рекомендую взятися за руки, написати заяву і піти вже" – Петренко порадив керівництву НАЗК йти у відставку

НАЗК схвалило правила моніторингу способу життя суб’єктів декларування

Які фракції Верховної Ради зривають медичну реформу – "Час. Підсумки дня"

Гройсман повідомив, скільки Україна заощадила завдяки ProZorro

ЗМІ: Чергове підвищення тарифів УЗ на перевезення може зупинити зростання ВВП України

Україна зможе експортувати в Китай заморожену яловичину