Сату Кахконен
Сату Кахконен Європейська правда

"Опускаються руки": у Світовому банку застерегли щодо розвороту медреформи та ситуації з "Приватом"

  Читайте по-русски
  Директор у справах України Сату Кахконен також відзначила вдалі кроки української влади

  15 лютого добігає кінця каденція Сату Кахконен на посаді директора Світового банку у справах України. Політик в інтерв'ю "Європейській правді" розказала про найбільші успіхи України та застерегла українських чиновників.

  "Найбільше вдалися три реформи, які починала ще минула влада"

  "Я виділю три реформи, які зробили це можливим. По-перше, це розчищення і оздоровлення банківської системи, кульмінацією якого була націоналізація "ПриватБанку". Ця реформа дійсно вражає. По-друге, у 2017 році проведено пенсійну реформу, яка зупинила зростання дефіциту Пенсійного фонду. І третє – відбулася раціоналізація субсидій для домогосподарств. Усе це – про стабілізацію", – заявила директор Світового банку у справах України.

  Також Сату Кахконен зазначила, що були занепокоєння щодо турборежиму. 

  "Занепокоєння щодо турборежиму не підтвердилися"

  "Нам дуже сподобався турборежим, який почався минулого літа. Це інша швидкість схвалення законів та державної політики – і мені це дуже припало до душі. Спочатку були занепокоєння, що така швидкість негативно вплине на якість, але поки що вони не справдилися. Принаймні в тих сферах, де ми працюємо", – сказала Кахконен.

  В той же час, на її думку, медичну реформу потрібно довести до кінця. 

  "Від розвороту медреформи опускаються руки"

  "Ще одна успішна реформа – медична, але її ще треба довести до завершення. Сподіваюся, що керівництво країни і надалі дотримуватиметься цього курсу. Але мене дуже тривожить і навіть опускаються руки через те, що цю реформу намагаються збити через якісь "шкурні" інтереси", – наголосила Кахконен.

  Вона додала: "З минулої осені з’явилися певні групи зі своїми інтересами, які зробили спроби змінити модель фінансування охорони здоров’я на таку, яка не принесе користі народу України. Тому з боку Світового банку ми ведемо активну дискусію. Наш сигнал дуже простий: не треба руйнувати реформу, розроблену для модернізації української медицини".

  "Від питання "ПриватБанку" залежатиме зростання економіки"

  "Інвестори прагнуть бачити верховенство права, а не "ручного режиму". У грудні 2016 року, коли "ПриватБанк" націоналізували, дуже багато було зроблено, щоб це відбулося в суворій відповідності до законодавства. Якщо ж зараз суди направлять націоналізацію в зворотний бік, то це поставить під сумнів незалежність та незаангажованість української судової системи. Успішне оскарження рішення 2016 року матиме негативний вплив і на банківський сектор, і на економіку України в цілому", – заявила посадовець.

  Вона також додала, що зростання економіки в тому числі залежить від питання "ПриватБанку": "Якщо вказані реформи триватимуть, а націоналізація "ПриватБанку" залишиться без змін, то в 2020 році ми очікуємо зростання ВВП на рівні 3,7% і понад 4% в 2021 році".

  "Ринок землі здатний прискорити зростання української економіки на 1% щороку"

  "Земельна реформа послаблена певними обмеженнями. Але це дуже політично чутливе і напружене питання. Від початку нам було абсолютно зрозуміло, що уряду та президенту доведеться зробити цей досить непростий вибір. Звісно, чим менше обмежень, тим кращий вплив земельної реформи на економіку. Але навіть у нинішньому вигляді це дуже значний крок уперед, що однозначно матиме позитивний вплив на економіку", – повідомила Кахконен.

  І додала: "Ми можемо стверджувати, що законодавчий пакет в його нинішньому вигляді, якщо він буде повністю реалізований, здатний прискорити зростання української економіки на 1% щороку – і це дуже гарний результат".

  Нагадаємо, члени Кабінету Міністрів у рамках засідання Ради асоціації "Україна – ЄС" підтвердили незворотність націоналізації "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  "Потрібно щось робити": Милованов виступив за легалізацію проституції
  Наступний матеріал
  Грип в Україні: у МОЗ повідомили кількість смертей від хвороби
  Loading...
  Гібридні загрози реформи українських розвідувальних органів та СБУ – прес-конференція

  Гібридні загрози реформи українських розвідувальних органів та СБУ – прес-конференція

  Електронні трудові і заяви на відпустку – Дубілет розповів про зміни

  Електронні трудові і заяви на відпустку – Дубілет розповів про зміни

  "Якщо сторони захочуть припинити війну – то вона завершиться вже наступного дня" – Зеленський

  "Якщо сторони захочуть припинити війну – то вона завершиться вже наступного дня" – Зеленський

  "Як змінився законопроєкт про ринок землі після правок?": публічне обговорення реформи – відео

  "Як змінився законопроєкт про ринок землі після правок?": публічне обговорення реформи – відео

  Дмитро Кулеба пояснив, чому краще не поспішати з реформою СБУ

  Дмитро Кулеба пояснив, чому краще не поспішати з реформою СБУ

  У 2020-му в одній з південних областей України стартує проєкт тероборони – Загороднюк

  У 2020-му в одній з південних областей України стартує проєкт тероборони – Загороднюк