Гроші
Гроші 5 канал

Держказначейство зупинило фінансування всіх незахищених видатків – ЗМІ

Читайте по-русски
Урядовці розповіли журналістам, що державна скарбниця не може обслуговувати всі видатки, передбачені на цей рік

Державна казначейська служба зупинила фінансування всіх незахищених витрат. Це означає, що бюджет не виділятиме гроші, зокрема, на ремонти, реконструкцію чи будівництво доріг. Про це йдеться у статті "Економічної правди" з посиланням на двох високопосадовців у Кабінеті Міністрів. 

Урядовці розповіли ЗМІ, що державна скарбниця не може обслуговувати всі видатки, передбачені на цей рік. Тому від 20 листопада казначейство припинило їх фінансувати. Залишили тільки заробітні плати бюджетників, пенсії, соціальні виплати і погашення боргів. Зазначають, що урядовці розраховували на кошти від МВФ, проте після рішення Конституційного Суду, який скасував відповідальність за недостовірне декларування, Фонд призупинив співпрацю з Україною. 

Тепер під питанням, окрім доріг, і видатки на відомства, які планували створити цього року. Наприклад, 650 млн грн мали піти на Бюро фінансових розслідувань. Це стосується і Комісії з регулювання азартних ігор, яку уряд повністю сформував лише 18 листопада. 

Тим часом члени бюджетного комітету парламенту від "Слуги народу" в коментарі "5 каналу" розповіли, що не мають інформації про призупинення видатків зі скарбниці. Про це говорить і радник голови Рахункової палати Віктор Мазярчук. 

Він переконує – системних затримок із виплатами за платіжками Держказначейства немає. Фінансують не лише захищені статті, а й капітальне будівництво, закупівлю товарів і послуг. 

"Наскільки мені відомо, на певний час там, можливо, і були якісь складнощі, але зараз видатки всі відповідним чином забезпечуються. Нині, я знаю, в мене на окрузі будуються об’єкти, робляться ремонтні роботи, триває забезпечення платежів, люди працюють у штатному режимі", – наголосив посадовець.

"5 канал" також намагається намагається отримати коментар і від Державної казначейської служби.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України знову переніс реалізацію постанови № 822 про зростання зарплат вчителів на 20-70%. Її ухвалили ще в липні 2019 року. Її дію зупинили до 31 грудня 2021 року. 

Попередній матеріал
У Мінцифри розповіли, коли в Україні чекати 95% покриття інтернетом
Наступний матеріал
"Аудіогід для кожного": у Національному музеї Голодомору про геноцид розповідатимуть 33 мовами
Loading...

Карантин і нескінченні вибори: куди "слуги" ведуть Україну? – Олександр Турчинов у ток-шоу "Велика політика"

"Бюджет наступного року на 66% – це борги" – Ігор Уманський

Витрати на "Велике будівництво" під час епідемії є неприпустимими – Зінкевич

Лікарням, які приймають хворих на коронавірус, не вистачає 5,6 млрд грн – НСЗУ

Нацбанк не друкуватиме гроші задля покриття дефіциту бюджету – Шевченко

"Батьківщина" голосувала за бюджет в обмін на призначення "свого" керівника держпідприємства – нардеп