Кирило Шевченко
Кирило Шевченко 5 канал

Нацбанк не друкуватиме гроші задля покриття дефіциту бюджету – Шевченко

  Читайте по-русски
  НБУ залишається незалежним, і це визнають міжнародні партнери, наголосив голова НБУ

  Національний банк України не фінансуватиме дефіцит бюджету за рахунок емісії – такі дії заборонені законом. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" сказав голова НБУ Кирило Шевченко.

  "Фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії заборонено Законом про Національний банк. Це стаття 54, пункт 2. Я настільки часто цю статтю цитую, що дуже добре пам'ятаю її номер та назву", – наголосив Шевченко.

  Голова НБУ зазначив, що цим законом забороняється і пряме фінансування дефіциту Держбюджету, і з використанням будь-яких державних структур.

  "Тому немає підстав для розмов, що Національний банк України буде друкувати гроші з метою фінансування дефіциту бюджету. Ні. Ми знову ж таки повертаємось до питання незалежності Національного банку", – додав посадовець.

  Також Шевченко наголосив, що Нацбанк залишається незалежним, і це визнають міжнародні партнери, зокрема МВФ.

  "Питання незалежності Національного банку є абсолютною константою для стосунків із МВФ. Якщо б у МВФ були занепокоєння щодо незалежності Національного банку, у нас просто не було б зараз діалогу", – сказав Шевченко.

  Нагадаємо, раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко перебував у США на перемовинах із МВФ щодо стану і перспектив співпраці України з міжнародними партнерами.

  Попередній матеріал
  Україна приєдналася до програми NASA щодо освоєння Місяця, Марсу, комет та астероїдів
  Наступний матеріал
  Місцева влада має дотримуватися карантину вихідного дня – Шмигаль
  Loading...