альтернативна енергетика Фото із відкритих джерел

Чому важливо управляти енергією міст та громад та спільно ефективно використовувати енергію – ЕнергоНЕзалежність

Енергоефективність, енергозбереження для громад – нова можливість українським громадянам об’єднуватись і ефективно колективно використовувати високовартісну українську енергію.

Кожному громадянину, домогосподарству, підприємству, промисловості – усьому суспільству потрібно дуже відповідально ставитись до використання енергозберігаючих технологій та бути енергоефективним – про це у проекті "ЕнергоНЕзалежність" з автором та ведучим, аналітиком з питань енергетики Миколою Войтівом та Андрієм Гінкулом, керівником проектів ГО "Асоціація енергоаудиторів".

"Український споживач повинен розуміти, що енергетичний ресурс краще економити та ефективно використовувати, аніж шукати додаткове джерело доходу, щоб мати можливість дозволити його придбавати таким, яким є зараз ціна на нього", – каже Микола Войтів.

Ще десять років тому питання енергоефективності, енергозбереження було не дуже актуальним, зокрема, через невисоку вартість на енергоносії, проте зараз ситуація кардинально змінилась – український споживач став дбати про енергоефективне споживання енергоресурсів. Саме тому управління енергією міст і громад є важливою концептуальною програмою, що дозволяє досягнути енергоефективності.
Насамперед, проводять енергоаудит – це своєрідна діагностика з метою аналізу поточного стану та розроблення організаційно-технічних заходів, спрямованих на зниження енергетичних витрат рекомендації, визначення потенціалу енергозбереження та економічне обгрунтування. За результатами енергоаудиту надають звіт, що дозволяє сформувати політику з енергозбереження та ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на енергоефективність.

"За даними експертів-енергетиків, на перехід на енергозберігаючі технології, відповідну модернізацію в Україні потрібно 50 млрд дол. США, це 14% від ВВП, при бюджеті України 41 млрд дол. США", – розповідає Микола Войтів.

Проте Фонд енергоефективності, який почав діяти з січня 2018 року, отримуватиме з держбюджету 2 млрд гривень та очікує ще на 3 млрд гривень від європейських фондів, загалом ця сума буде складати 5 млрд гривень. При потребі 50 млрд. дол. США (1,334 трлн грн) на енергозберігаючі технології та модернізацію, бажаного результату, із щорічним бюджетом 5 млрд грн, буде досягнуто через 266 років. То чи буде такий інститут ефективним для реалізації політики енергоефективності в Україні – питання відкрите.

"У нас немає національної системи енергомоніторингу. Ми не знаємо достеменно, де і чого, скільки споживається. Ми можемо порахувати енергетичний баланс в частині електроенергетики, більш-менш розуміємо скільки закачано та спожито газу, є дані по вугіллю, але скільки споживають міста у повному обсязі енергетики у секторі муніципальному, щоб можна було розуміти, де і яким чином мешканці споживають ту чи іншу енергію – у нас її просто немає. Це найскладніший сектор, де присутня неймовірна кількість учасників. Нагадаю, що Закон про облік прийнятий лише минулого року", – розповідає Андрій Гінкул, керівник проектів ГО "Асоціація енергоаудиторів".

За словами фахівців, які займаються управлінням енергією міст та громад, громадяни повинні брати участь у співфінансуванні інфраструктури, що дозволяє ефективно використовувати енергоресурси та відповідає енергозбереженню, адже це дозволить цінувати та контролювати вкладені кошти, бо система, де хтось має дати чи зробити – неефективна та позбавляє мешканців міст та громад відповідальності.

Про те, як об’єднуються громади, та як відбувається управління енергією міст та громад – детально та змістовно у проекті "ЕнергоНЕзалежність" з нашими фахівцями.

Текст підготувала редактор аналітичного проекту "ЕнергоНЕзалежність" Наталія Чурікова.

Попередній матеріал
У Львові встановили табло, що рахує покараних за злочини проти Майдану
Наступний матеріал
Вночі в Ужгороді спалили офіс спілки угорців – посла України в Угорщині вже викликали до МЗС
Loading...
Хто в Україні заробляє на імпорті та трейдингу газом

Хто в Україні заробляє на імпорті та трейдингу газом

Як працює ринок трейдингу газом в Україні – "ЕнергоНЕзалежність"

Як працює ринок трейдингу газом в Україні – "ЕнергоНЕзалежність"

Чому треба демопонолізувати обленерго – "ЕнергоНЕзалежність"

Чому треба демопонолізувати обленерго – "ЕнергоНЕзалежність"

Кандидатуру нового голови Нацбанку не підтримують три фракції

Кандидатуру нового голови Нацбанку не підтримують три фракції

Лише 17 мешканців польського Перемишля є співвласниками 12,5 тис. авто в Україні – ЗМІ

Лише 17 мешканців польського Перемишля є співвласниками 12,5 тис. авто в Україні – ЗМІ

Україна через похолодання збільшила відбір газу із підземних сховищ

Україна через похолодання збільшила відбір газу із підземних сховищ