фото Цензор.НЕТ

Кандидатуру нового голови Нацбанку не підтримують три фракції

Проти Якова Смолія висловилися Опоблок, "Батьківщина" та Радикальна партія

За призначення Якова Смолія головою Національного банку вже в четвер, 1 березня, можуть проголосувати депутати. До цього народних обранців закликав спікер парламенту під час Погоджувальної ради 26 лютого.

Голова парламенту вже підтвердив: попередній керівник регулятора Валерія Гонтарева спершу відзвітує в парламенті, а потім вже обиратимуть нового голову.

Як відомо, Гонтарева подала у відставку торік у квітні. Відтоді її обов'язки виконував Яків Смолій. У Блоці Петра Порошенка повідомили: вже сьогодні Смолій має прийти до них на засідання фракції. Тим часом профільний комітет парламенту затвердив його кандидатуру на посаді голови НБУ.

В Опозиційному блоці та "Батьківщині" заявили, що не підтримають кандидатури Смолія. Фракція Радикальної партії також проти.  

"На посаді голови НБУ ми бачимо людину, яка не інтегрована у структуру НБУ, яка там сьогодні не працює. Ми хочемо представити країні ту кандидатуру, на яку країна може покладатися", – заявила голова фракції "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

"Яків Смолій – це Гонтарева у штанях. На засіданні фракції ми в цьому вкотре переконалися. Нацбанк не збирається міняти своєї політики, продовжує вилучати кошти з економіки", – заявив голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Спікер ВР Андрій Парубій назвав призначення голови НБУ ключовим кадровим питанням цього тижня. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві показали унікальні артефакти часів Київської Русі та Української революції
Наступний матеріал
Усі 25 років настрої сепаратизму в Криму активно розвивалися – Чийгоз