Петро Крумханзла
Петро Крумханзла відкриті джерела

Нацбанк затвердив нового голову правління "Приватбанку"

Перед новим топ-менеджментом найбільшого банку країни стоять амбітні виклики, кажуть у Нацбанку

Головою правління "Приватбанку" призначено Петра Крумханзла. Відповідну кандидатуру затвердило правління НБУ, повідомляє прес-служба регулятора. 

"Національний банк вітає призначення голови правління ПАТ КБ "Приватбанк" Петра Крумханзла, кандидатуру якого вчора узгодило Правління Національного банку", – йдеться у повідомленні.

"Приватбанк" має бути першим у сервісах, які він надає клієнтам. Я хочу, щоб клієнти банку, а це 20 мільйонів українців, щоб вони отримали найкращі банківські послуги", - заявив Петр Крумханзл.

Як зазначили в Нацбанку, перед новим топ-менеджментом найбільшого банку країни стоять амбітні виклики.

"Приватбанк" має відновити стійку бізнес-модель та водночас зберегти інноваційність попри тягар проблем, які дісталися державному банку у спадок від колишніх власників. Це завдання наразі ускладнене тим, що екс-власники маніпулюють окремими ЗМІ для тиску на хід розслідування підозрілих операцій, які відбувалися в банку до націоналізації", – зауважив регулятор.

Перший заступник голови правління "Приватбанку" Галина Пахачук додала: "Ми розуміємо, що сьогодні наше спільне завдання – це повернення до бюджету сотень мільярдів гривень, спрямованих на підтримку банку в період націоналізації та протягом 2017 року. Це реалізується, насамперед, як шляхом прибуткової роботи, і відповідно, сплати податків, так і повернення активів так званого токсичного портфеля, сформованого попередніми власниками банку".

Довідка: Петр Крумханзл  народився в Чехії. Працював операційним директором у чеському Raiffeisenbank, згодом – в українському "Райфайзен банк Аваль". З 2016 року працював у Китаї: головним операційним директором, директором з інформаційних технологій китайської установи Home Credit China.

Нагадаємо, 16 січня цього року на брифінгу в Нацбанку повідомили, що до націоналізації "ПриватБанку" менеджери вивели з банку $5,5 млрд. Саме таку суму коштів "нашахраювали" Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов, поки господарювали у "Приватбанку" – такі висновки міжнародного аудиту оприлюднив Нацбанк України. 

Як відомо, "Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Це був єдиний спосіб врятувати фінустанову, заявляли тоді в НБУ. Якби "Приватбанк" не став державним, то завалив би банківську систему України. Після цього державі довелося влити у фінустанову понад 100 мільярдів гривень.

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Георгієм Тукою – відео
Наступний матеріал
"Зачистка" будівлі та інструктори з програми Orbital: військові навчання на Харківщині – відео
Loading...