zn.ua

Чому Україна досі торгує з країною-агресором

В ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська пояснила, чому Україна й досі торгує з країною-агресором Російською Федерацією

Об'єм експорту в ЄС – майже 39%; Росія – 9,2%; Індія – 8,5%; Туреччина – 6,6%; Єгипет – 4,9%.

"Природними торгівельними партнерами для будь-якої держави є її сусіди, тому те, що український бізнес торгує з Росією – це в принципі в економічній теорії правильна річ. Те саме ми бачимо – Канада та США, США і Мексика і всі дії, які стосуються руйнування цих природних зв'язків, а у нас окрім, що ми країни сусіди, додамо, що ми були фактично підприємства-учасниками одного ланцюжка доданої вартості, наприклад, запчастини в Україні вироблялися, а постачалися в Росію і навпаки. Це все однозначно приводить до втрати цього ринку", – зазначила Микольська.

"Разом із тим, ми бачимо, що із 32%, які у нас були на піку торгівлі із РФ, зараз є 9%. Звичайно це не добре для нас, тому що багато компаній були орієнтовані на російський ринок і об'єми поставок були великі, але ми бачимо те, що українські компанії вже зрозуміли для себе, навіть ті, які експортують і далі в Російську Федерацію, що їм потрібно шукати інші ринки, передбачувані. Тому що вони всі прекрасно розуміють, якщо сьогодні ти експортуєш, завтра буде урядове рішення будь-кого, встав з тієї ноги чи ні, будь-яка заборона може бути запроваджена через ніч і все твоє вкладення, що ти займався, пропаде. Тому майже всі ці компанії шукають своїх постачальників у третіх країнах", – додала вона.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Забрали пляж": як одеські чиновники очі закривали на скандальне будівництво
Наступний матеріал
Суд у справі одіозної Нелі Штепи: прокуратура зачитала обвинувальний акт
Loading...

Гопко прокоментувала ефективність можливого введення візового режиму з РФ

Росія провела раптову перевірку військ біля кордонів України

Матіос розповів, що дало РФ підстави вводити війська в Україну

Україна не буде подавати нові позови до ЄСПЛ проти Росії: стало відомо чому

Росія створює на Донбасі заморожений конфлікт, та порівняння з Придністров'ям некоректні – Кучма

Макрон: У мене з Путіним буде вимогливий діалог