Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини dt.ua

Україна не буде подавати нові позови до ЄСПЛ проти Росії: стало відомо чому

  Українська сторона знайшла інше рішення, аби не давати РФ зловживати великою кількістю справ у ЄСПЛ

  Україна не буде подавати нові позови до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії щодо подій в анексованому Криму і на Донбасі, а подаватиме додатки до вже наявних. Про це повідомив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на прес-конференції у Києві, передає УНІАН.

  "Ми вирішили, що нові заяви ми подавати не будемо, ми будемо подавати додатки до вже існуючих заяв про порушення прав людини в Криму і на Донбасі", – зазначив Ліщина.

  За його словами, таке рішення зумовлено тим, що Росія починає зловживати великою кількістю справ і намагається диктувати умови щодо черговості їх розгляду.

  Саме для уникнення такої ситуації Україна просить ЄСПЛ об'єднати "всі справи щодо Криму в одне провадження і всі справи щодо Донбасу – в інше провадження". Наразі Європейський суд розглядає відповідне питання.

  Як відомо, Україна ініціювала п'ять справ до ЄСПЛ. Перша з них стосується вимог щодо порушення прав людини під час незаконної окупації Криму, друга справа – щодо незаконного вивезення, тобто фактичного викрадення українських дітей-сиріт на територію Росії.

  Зі слів міністра юстиції України Павла Петренка, наступні справи стосуються хронологічних подій щодо масових порушень прав людини на території Донбасу. За обсягом ці справи налічують десятки тисяч документів. 

  Як інформував 5.UA, 1 червня ЄСПЛ визнав прийняття правової позиції України за першим позовом проти РФ. 

  Попередній матеріал
  Тука прокоментував інформацію про зайняття ЗСУ нових позицій у "сірій зоні"
  Наступний матеріал
  Вчені виявили органічний барвник, що сповільнює старіння шкіри
  Loading...