bvdfan.livejournal.com

Матіос розповів, що дало РФ підстави вводити війська в Україну

  Єдиним обґрунтуванням, яке знайшла Росія для введення власних збройних підрозділів в Україну, став лист-запрошення втікача Януковича

  Якби не лист-прохання президента-втікача України Віктора Януковича, у Росії не було б підстав вводити свої війська в Україну. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

  "Без листа Януковича у Росії не було би жодної підстави ввести війська в Україну, незважаючи навіть на проведений квазіреферендум. Не було б жодної підстави обґрунтувати анексію Криму. Це було б протрактовано як б пряма агресія РФ. А це вже інші наслідки і не лише санкції", – підкреслив він.

  Як розповів головний військовий прокурор, свідчення екс-депутатів Держдуми РФ Пономарьова, а також Дениса Вороненкова дали розуміння того, з яким поспіхом, якими чартерами викликалися члени Ради Федерації, депутати Держдуми для того, щоб врятувати репутацію країни-члена Радбезу ООН, для того щоб надати міжнародній спільноті бодай якесь обґрунтування застосуванню військ на території іншої держави.

  За словами Матіоса, єдиним обґрунтуванням для Росії став лист-запрошення обвинуваченого Януковича.

  "Підписаний Януковичем лист із закликом ввести війська на територію суверенної держави Російська Федерація сприймала як звернення легітимного президента. Янукович притягується до відповідальності за державну зраду як громадянин держави Україна, і не має значення, чи мав він на той час статус президента, чи не мав", – резюмував головний військовий прокурор.

  Як інформував 5.UA, у січні цьогоріч ООН надала військовій прокуратурі України завірену печатку фотокопію заяви Януковича із проханням ввести російські війська на територію України. Ці матеріали фігурують у справі справи проти Віктора Януковича щодо держзради з листопада 2016-го.

  Нагадаємо, раніше заступниця чільника МЗС Олена Зеркаль зазначила, що на сьогодні немає міжнародного майданчику, аби притягнути РФ до відповідальності за військову агресію проти України.

  Попередній матеріал
  Шкіряк про напад на подружжя добровольців Осмаєва та Окуєвої: "Російський слід є очевидним"
  Наступний матеріал
  Гройсман: Уряд працює над захистом інтересів України під час антидемпінгового розслідування
  Loading...

  "Мордор замітає сліди": Геращенко про Генпрокуратуру РФ, яка "забула" про листи Януковича

  Чергова зміна офіційної позиції Москви: ніякого листа Януковича не було

  Янукович після втечі написав листа Путіну з проханням ввести війська в Україну – військова прокуратура