Бензин, АЗС
Бензин, АЗС pixabay.com

Чому різко зросла вартість пального та які це матиме наслідки – сюжет

Читайте по-русски
Через підвищення вартості пального може піднятися ціни на продукти та проїзд

Подекуди по 32 гривні за літр. Вартість бензину, солярки та автогазу стрімко пішла догори. На заправках цінники змінюють щодня. Такі тарифні каруселі істотно б'ють по гаманцях автомобілістів. Продавці пального переконують, що жодних спекуляцій, мовляв, нафта подорожчала – ось і є головна причина зростання цін. Чи справді це так, дізнавався журналіст "5 каналу".

Ціна на бензин А-92 зросла на 1,23 грн. Середня вартість цієї марки становить 27,21 грн. Бензин марки А-95 додав у ціні 1,23 грн. Середня ціна за літр – 28,2 грн. Дизельне пальне також подорожчало на 1,21 грн. Середня вартість солярки по країні – 27,63 коп.

За даними консалтингової групи "А-95", ціни на пальне мають такий вигляд:

– А-92 + 1,24 грн, середня вартість: 27,21 грн;
– А-95 + 1,23 грн, середня вартість: 28,22 грн;
– ДП + 1,21 грн, середня вартість: 27,63 грн.

"Ми повністю в цьому плані залежимо від зовнішніх постачань. Основна причина зростання цін на пальне – це зростання цін на нафту на зовнішніх ринках", – розповідає економіст Борис Кушнірук.

Торік навесні ціни на пальне в Україні теж стрімко пішли догори. Але після втручання Антимонопольного комітету заправки збавили апетити. Чи буде перевірка і цього року – антимонопольники поки що не повідомили.

"В Україні зростання відбувається непропорційно. В Україні наявний також наш внутрішній ресурс. Паливо нашого внутрішнього виробництва. І по деяких АЗС ми бачимо однакову тенденцію зростання. При цьому на ринку України ми спостерігаємо постійні змови", – зауважує державна уповноважена антимонопольного комітету (2015-2019) Агія Загребельська.

Окрім солярки та бензину подорожчав і автомобільний газ. За місяць його вартість зросла аж на 17%. Тобто на 2,27 грн. Зараз автогаз у середньому коштує 15,39 грн за літр. Для автомобілістів, які використовують блакитне паливо, є добрі новини. Фахівці прогнозують, що газ подешевшає.

"Газ дуже сильно подорожчав через морози. Наприклад, у Польщі дуже багато домогосподарств налаштовані на обігрівання скрапленим газом. І вони створили високий попит на ринку і порвали ціни. Але погода покращується. Попит упав", – зазначає директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

А от про бензин та дизельне пальне такого не скажеш. Ціни й надалі зростатимуть. Подорожчання пального матиме наслідки не лише для автомобілістів, а й для всіх українців. Від вартості солярки чи бензину залежить тарифи на проїзд у громадському транспорті. Тож маршрутники знову можуть заговорити про підвищення ціни. Дороге пальне вплине і на цінники на продуктах. Вартість доставки товарів також залежить від ціни бензину чи солярки.

Сергій Барбу, Петро Троць, Євген Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
Витрачених на дороги грошей вистачило б, аби двічі вакцинувати всю Україну Pfizer – політолог
Наступний матеріал
"За здоров'я українців відповідає фірма зі статутним капіталом в $1 тис.": депутат про корупцію при закупівлі вакцини
Loading...

Україна має обмежити постачання палива і добрив із Білорусі, аби не фінансувати режим Лукашенка – економіст

Лікарі масово відмовляються від вакцинації: чи якісна CoviShield – ток-шоу "Країна"

Україна більше не вивозитиме відпрацьоване ядерне паливо до Росії

СБУ прийшла з обшуками до мережі автозаправок "БРСМ-Нафта"

У Міненерго заявили, що Україна повністю забезпечена паливним ресурсом на зиму

Міноборони вперше за 5 років купить паливо у компанії Коломойського – за найвищою ціною