Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А-95"
Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А-95" 5 канал

"Здорожчання ще не закінчилося" – експерт спрогнозував зростання цін на паливо в березні

Читайте по-русски
Український ринок пального реагує на світові ціни на нафту і пожвавлення попиту, вважає Сергій Куюн

Ціна бензину та дизельного пального в березні має піднятися ще на 1,5-1,8 гривні за літр, але вартість скрапленого газу на АЗС почне знижуватися до звичайних показників у 50% ціни за літр бензину. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

"Дивіться, що відбувається. Якщо в жовтні ціна на нафту була 37 доларів за барель, то сьогодні вона вже 67 доларів. Тобто майже у два рази зросла ціна за останні чотири місці. Ми імпортуємо десь 85% пального – дизельного палива, нафти, бензину, скрапленого газу. І ми просто не маємо можливості не помічати ці процеси. Ця пружина дуже довго стискалася, і лише в лютому закінчився цей запас міцності в учасників ринку, ринок був наповнений вже більш дорогим пальним, тому ми бачимо такий досить стрімкий процес", – пояснив він.

"Ми очікували цього подорожчання ще у другій половині грудня, але ринок і так протримався майже два місяці на старих запасах. На тому, що у нас у січні було низьке споживання. Пам'ятаємо – спочатку свята, потім локдаун, потім морози. Це все дозволило зекономити більш дешеве пальне, перенести його на лютий, але все рано чи пізно закінчується і маємо сьогодні таку динаміку", – сказав Куюн.

Він додав, що час синхронізації українського ринку палива зі світовими цінами на нафту становить приблизно 3-4 тижні.

"Що ми бачимо – за останні 4 місяці закупівельна вартість дизпалива та бензину зросла на 5,8 гривень, а ціни на заправних станціях зросли на 4 гривні. Тобто ще 1,8 гривні – це той потенціал, який нам треба буде пройти. Думаю, що це буде в березні – буде 1,5-1,8 гривні. Здорожчання ще не закінчилося, ціни ще не відповідають тому рівню, який сьогодні є у світі", – спрогнозував експерт.

Також він прокоментував ситуацію з цінами на скраплений газ на АЗС, які подекуди піднялися на 20%.

"Маємо аномальну ситуацію з газом, але тут є добрі новини. Справа в тому, що він дуже сильно подорожчав через морози. У Польщі дуже багато домогосподарств налаштовані на обігрівання саме скрапленим газом, така в них дуже поширена технологія. Через морози поляки створили високий попит на ринку і підірвали ціни на скраплений газ. Але зараз, бачимо, погода вже покращується, вже весна і тепліше. Попит на газ на зовнішньому ринку впав і сьогодні ринок України вже наповнюється, і я думаю, що ціна буде йти до того, щоб вона була як завжди – 50% від ціни бензину А-95", – пояснив Куюн.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, на думку економічного експерта Бориса Кушнірука, однією зі складових зростання цін на нафту у світі є картельні домовленості між ОПЕК і Росією щодо обмеження видобування нафти.

Попередній матеріал
Пандемія: де в Європі послабили обмеження, а де їх, навпаки, посилили
Наступний матеріал
Головний санітарний лікар України вакцинувався від коронавірусу
Loading...