Цивілізація Мая

У Мексиці наркокартелі захопили руїни майя – уряд запевняє у безпеці цих місць

Shutterstock

Багато гідів вже відмовляються вести туристичні групи в ці райони

В Мексиці туристам стали недоступними деякі визначні місця, пов'язані з цивілізацією майя, оскільки ці локації опинилися під контролем наркокартелів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

З офіційних повідомлень уряду Мексики випливає, що війна між наркокартелями призвела до ізоляції від зовнішнього світу археологічного комплексу Яшчилан в Чіапасі. Цей комплекс колись був важливим центром цивілізації майя, відомим своїми кам'яними конструкціями з ієрогліфічними написами.

Хоча доступ до інших археологічних об'єктів технічно залишається відкритим, відвідування їх тепер пов'язане з небезпекою. Екскурсоводи повідомляють, що на шляху до таких місць, як руїни Бонампак, знамениті своїми стінними розписами, та археологічний район Лагартеро, наркокартелі встановили свої пункти перевірки. Тут відвідувачів можуть примусити залишити особисті документи та мобільні телефони для проходження далі.

Повідомляється, що причиною конфлікту між двома картелями стала боротьба за контроль над прибутковими маршрутами контрабанди наркотиків та мігрантів, у рамках якої вони створюють перевірочні пункти для виявлення активностей супротивників.

До цього моменту не було зареєстровано випадків, коли через ці конфлікти постраждали б туристи, і уряд Мексики запевняє у безпеці цих місць. Проте, багато гідів вже відмовляються вести туристичні групи в зазначені райони.

"Це ніби ви сказали мені їхати в Сектор Газа, так? Вони забирають ваш мобільний телефон і вимагають код входу, а потім переглядають ваші розмови, щоб перевірити, чи не належите ви до якоїсь іншої банди. У будь-який момент може з'явитися суперницька група і розпочати перестрілку", – заявив один із гідів.

Крім того, доступ до високих пірамід Тоніна став неможливим після того, як власник земель, на яких вони розташовані, закрив доступ для туристів, вимагаючи від держави компенсації за використання своєї власності.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили моторошне відкриття у мексиканській печері.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ