Зелене літо

Українські вчені показали зелене літо в Антарктиді – фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

"Розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають…пінгвіни"

Українські вчені зі станції "Академік Вернадський" показали, як до Антарктики прийшло зелене літо. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Антарктика асоціюється зі снігом, кригою і морозом, але наразі там літо та температура повітря коливається близько 0℃. Так, нинішнього літа найвища температура досягла +5℃ (3 січня), а найнижча – опустилася до -1,2℃ (12 січня).

На тлі цього Антарктика набуває зеленого кольору, бо з-під снігу з'являється антарктична рослинність, зокрема два види судинних рослин – щучник антарктичний та перлинниця. Перший є родичем нашого вівса, а друга належить до родини гвоздикових. Також Антарктика може похвалитися приблизно 100 видами мохів та лишайників.

"Розростатися антарктичним рослинам, крім зміни клімату, допомагають…пінгвіни. Адже саме вони щедро "удобрюють" скелі та вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення. Для картографування рослинності вчені використовують навіть дрони. Цього антарктичного сезону дослідження зеленого покриву Антарктики лише починаються, але ми обов’язково розкажемо про їхні результати", – розповіли полярники.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники показали "снігові пончики".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ