Астероїд, метеорит

Чи вріжеться "загублений" астероїд 2007 FT3 у Землю цього року – відповідь NASA

SCIENCE PHOTO LIBRARY

Вага небесного тіла становить 54 млн тонн

"Загублений" астероїд 2007 FT3, який за прогнозами мав вдаритися об Землю 5 жовтня 2024-го, не становить загрози нашій планеті цього року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Metro.

У Національному агентстві з питань аеронавтики та дослідження космосу (NASA) зазначили, що астероїд, вага якого складає 54 млн тонн, зник з поля зору ще у 2007 році. Небесне тіло стало занадто непомітним для сучасних апаратів спостереження. 

Науковці зібрали чимало даних для оцінки орбіти астероїда і створили багато розрахунків. На основі цієї інформації експерти припустили, що 2007 FT3 може зіткнутися з нашою планетою 5 жовтня 2024 року.

Водночас, імовірність цього становить лише 1 до 11,5 млн. За словами знавців, навіть якби астероїд вдарив Землю зі своєю силою 2,6 млрд тонн, то спричинив би регіональне спустошення. 

"Немає відомих загроз зіткнення астероїдів із Землею в наступному столітті. NASA та його партнери ретельно спостерігають за небом, щоб знаходити, відстежувати та класифікувати астероїди та навколоземні об’єкти, включно з тими, які можуть наблизитися до Землі".

"Чим більший астероїд, тим легше його знайти нашим фахівцям із планетарного захисту, а це означає, що їхні орбіти навколо Сонця зазвичай дуже добре відомі та зрозумілі роками чи навіть десятиліттями", – заявив представник NASA.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли зброю бронзового віку, що була виготовлена з інопланетного матеріалу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ