Станція "Академік Вернадський"

Українські науковці зробили цікаве відкриття, пов'язане з океаном (фото)

flickr.com

Фахівці розповіли, до яких наслідків у морських екосистемах призведе зафіксований процес

Українські вчені на станції "Академік Вернадський" зафіксували, що вміст хлорофілу в Антарктичному океані зростає. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національному антарктичному науковому центрі.

У листопаді на всіх точках моніторингових досліджень показник вмісту хлорофілу був у 2,5-3 рази вищим, якщо порівнювати з цим же місяцем 2022 року. На думку фахівців, на це вплинуло глобальне потепління.

Фактори підвищеної температури та збільшення кількості сонячного світла пришвидшують фотосинтез у рослин, активну участь в якому бере якраз хлорофіл. Тому збільшення долі хлорофілу в пробах води є свідченням активного розвитку рослинних організмів (фітопланктону) в океані. Переважно це одноклітинні мікроскопічні чи навіть нановодорості.

Власне, фітопланктон – це основа харчування для кожного мешканця океану. Збільшення його чисельності призведе до запуску каскадних процесів і змінить життя морської фауни.

"На думку вчених, всі ці процеси змінять архітектуру харчових мереж океану та матимуть глобальні наслідки для потоку речовини та енергії в морських екосистемах. Тож, знаючи реакцію на зміну клімату фітопланктону (а він дуже чутливий до зміни навколишніх умов), можна передбачити її вплив на інші організми – криль, риб, китів та тюленів", – йдеться у повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські вчені відкрили новий вид тварин.

Дивіться також відео 5 каналу: "РОСКОШЬ НЕ ПРОЙДЕТ!" СУРОВІ РЕАЛІЇ ЖИТТЯ У "наддержаві" | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ