Динозаври та довголіття людей пов'язані – цікаве дослідження

Вчені встановили, що динозаври винні у тому, що людина швидко старіє і помирає через похилий вік

Науковці розглянули гіпотезу про вузьке місце довголіття, згідно з якою за часів панування динозаврів на планеті, 100 мільйонів років тому, у ссавців зникли гени, які відповідають за регенерацію клітин. Останні, своєю чергою, впливають на продовження життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BioEssays.

Хоча й людина має доволі довгий термін життя, якщо порівнювати з більшістю тварин, все ж таки її випереджають деякі рептилії, що можуть демонструвати мінімальні ознаки старіння протягом життєвого шляху.

Відомо, що старіння провокує поступова деградація хромосом і вичерпання у нашому тілі запасу стовбурових клітин, які відповідають за те, як регенерують тканини. Попри значний науковий розвиток, фахівці досі мають мало даних щодо причин і механізмів старіння.

Старіння
Старіння
Фото: Shutterstock

Одна з тем, яка залишається таємницею, є та, чому в ссавців старість наступає значно швидше, ніж у рептилій та амфібій. Науковці вважають, що на це вплинули еволюційні зміни ссавців в епоху динозаврів.

Тоді ссавці не домінували у харчовому ланцюжку, займаючи нижню ланку. Єдиний варіант їхнього виживання за тих часів, як популяції, полягав у тому, що потрібно було якомога швидше розмножуватися. Власне, еволюційний розвиток пішов саме цим шляхом, але у процесі в ссавців зникла здатність до регенерації, яка затримує старіння.

"У тваринному світі ми бачимо приклади справді дивовижного відновлення та регенерації. Ця генетична інформація була б непотрібною для ранніх ссавців, яким пощастило не стати їжею для Ті Рекса. Хоча зараз у нас є безліч ссавців, включаючи людей, китів та слонів, які ростуть і живуть довго, ми та ці ссавці живемо з генетичними обмеженнями мезозойської ери, і ми старіємо напрочуд швидше, ніж багато рептилій", – додали науковці.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що 107-річний чоловік назвав страву, яка дарує довголіття.

Дивіться також відео 5 каналу: КРИВАВИЙ ДИКТАТОР ПУТІН – ЛЮДИНА РОКУ? Журнал TIME включив його у список претендентів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше