Пончики

Українські полярники показали "снігові пончики" – вражаючі фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

"Нечасто побачиш"

Українські вчені розповіли про цікаве природне явище, відоме як снігові рулони/пончики чи сніжки вітру. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру.

Йдеться про кількашарові згортки снігу, всередині яких переважно порожнеча. Їх діаметр може бути як від кількох сантиметрів, так і понад метр, що робить їх схожими на тюки сіна посеред поля.

Це рідкісне явище, у тому числі для Антарктики, бо для появи такого "пончика" потрібні низка погодних умов. Зокрема, має бути два різних шари снігу, де нижній – підмерзлий або вкритий льодовою кіркою, який стає неначе підкладкою, а також верхній – свіжий, пухкий та мокрий, нижній, який вкриває, але не прилипає до нього.

Окрім цього, температура повітря має бути близькою до точки танення льоду (тобто дещо вище 0°С), а сила вітру має бути такою, щоб можна було переміщувати грудки снігу, а вони при цьому не руйнувалися.

"Також для формування рулонів здебільшого потрібен схил – тоді вони легше згортаються. Необхідність збігу всіх цих досить специфічних умов якраз і робить снігові сувої унікальним явищем, яке нечасто побачиш. Оскільки в середині згортка сніг – свіжий та має невелику щільність, то він легко вивітрюється, залишаючи отвір (інколи він утворюється одразу під час загортання снігової ковдри)", – йдеться у повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вперше українка вирушить у космічну подорож на приватному кораблі Virgin Galactic.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ