Уран

У Сонячній системі може ховатися ще одна планета – дослідження

Shutterstock

Навколо Сонця може обертатися дев'ята планета

Учені припускають, що у сонячній системі може "ховатися" ще одна планета, передає "Дивогляд" із посиланням на Universe Today.

Експерти приділили увагу вільноплавальним планетам, що переміщуються у міжзоряному просторі та не пов'язані із зірками. Однак, такі планети притягуються гравітацією зірки.

Найбільш віддаленим планетним тілом у Сонячній системі є планета Плутон, що знаходиться на відстані 39 астрономічних одиниць від Сонця і є частиною поясу Койпера. Ця зовнішня частина Сонячної системи простягається на відстань до 1 тис астрономічних одиниць від нашої зірки.

Астрономи вважають, що у самому поясі Койпера, або дещо далі – навколо Сонця обертається ще одна планета, що захоплена гравітацією зірки.

Існує гіпотеза, що гравітація великих зірок може захопити подібні планети і змусити їх обертатися у стабільній орбіті. У зв'язку з цим, науковці спробували з'ясувати, чи могло Сонце захопити планету своєю гравітацією протягом 4,5 млрд років життя.

Для цього спостереження науковці використали результати різних спостережень за вільноплавальними планетами в нашій галактиці. Знавці сформували спеціальне моделювання можливості захоплення планети Сонцем і відобразили, як вона обертається на краю Сонячної системи.

Результати проведених симуляцій показали, що планети, розміри яких дорівнюють Марсу або Меркурію, дійсно можуть існувати на краю Сонячної системи. Разом із цим, вони можуть перебувати на відстані від 600 до 3500 астрономічних одиниць від Сонця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як звучить Чумацький Шлях.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ