Сонячна система

Учені пояснили чому всі об'єкти у космосі мають круглу форму

Shutterstock

Знавці провели аналогію зі звичайною кухонною раковиною

Значна більшість космічних об'єктів у Всесвіті мають сферичну форму. Чим це обумовлено – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Учені пояснили, що причиною круглої форми космічних об'єктів у космосі є гравітація. 

"Ефект округлення є результатом самогравітації, гравітації, яку об'єкт – у даному випадку небесне тіло – чинить на себе. Як тільки планета супутник набере достатню масу, власна гравітація притягне її до сферичної форми", – пише видання.

Астроном і керівник центру наукових даних ESAC Європейського космічного агентства в Мадриді Бруно Мерін для пояснення цих процесів провів аналогію зі звичайною кухонною раковиною:

"Уся вода буде витікати через отвір на дні. У випадку з планетами кожна частинка речовини намагається наблизитися якомога ближче до центру ваги",– сказав експерт.

Усі небесні тіла продовжують рухати матерію доки не знайдуть рівновагу і стан, при якому кожна їхня точка заходитиметься якомога ближче до центру:

"І єдина форма, яка досягає такого роду рівноваги в просторі, – це сфера", – пояснив Бруно Мерін.

Разом із цим, багато об'єктів у космосі не мають сферичної форми. Так, зокрема, астероїди і комети можуть змінювати форму зіткненнями та міжзоряним обертанням. Наразі лише 20 із 300 відомих супутників Сонячної системи – круглі. Решта мають неправильну форму, що обумовлено їхньою невеликою масою. Так, цим об'єктам просто не вистачає гравітації, щоб вирівняти свою форму.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що телескоп темної матерії "Евклід" показав свої перші кольорові світлини космосу.

Дивіться також відео 5 каналу: Підготовка до ЗИМИ! Яка ситуація з УКРИТТЯМИ в прифронтовому Запоріжжі?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ