Мона Ліза

Картину "Мона Ліза" облили супом через "фундаментальне право на їжу" – відео

Shutterstock

"Що важливіше – мистецтво чи право на здорове та екологічно чисте харчування?"

У музеї Лувр (Париж, Франція) екоактивістки облили супом картину Леонардо да Вінчі "Джоконда", також відому як "Мона Ліза". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

На щастя, сама "Мона Ліза" не постраждала, бо її захищає куленепробивне скло. Картина перебуває за безпечним склом від початку 1950-х років, коли її пошкодив відвідувач, обливши кислотою.

Авторами перформансу стали дві екоактивістки руху Riposte Alimentaire, 24-річна Саша і 63-річна Марі-Жульєт. Завдяки цьому вони намагалися звернути увагу громадськості на проблеми сільськогосподарського сектору Франції.

"Що важливіше – мистецтво чи право на здорове та екологічно чисте харчування? Наша сільськогосподарська система хвора", – заявили вони після того, як облили картину.

Згодом у Riposte Alimentaire повідомили, що протест був частиною зусиль щодо інтеграції "їжі в загальну систему соціального забезпечення". Екоактивісти стверджують, що нинішня модель продовольства "таврує найнебезпечніших і не поважає наше фундаментальне право на їжу".

Група закликала щомісяця видавати громадянам продовольчу картку вартістю 150 євро на їжу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Ґрета Тунберг ледь не опинилася у в'язниці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ