Художниця-робот Ай-Да

"Іронічна ситуація": у Єгипті затримали робота-художницю через підозри у шпигунстві

aidarobot / Instagram

Творець робота вважає, що "її затримали тільки через те, що вона робот"

У Єгипті поліцією в аеропорту була затримана британська художниця-робот Ай-Да через підозру в шпигунстві. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Times.

Перед затриманням художниця мала відвідати виставку сучасного мистецтва на тлі пірамід Гізи "Вічність – це тепер", де мала бути представлена глиняна скульптура-автопортрет триногого робота. Скульптура, яка мала ширину 2 м і аналогічну висоту, мала продемонструвати можливості генетичної модифікації людини.

Правоохоронці запідозрили робота у шпигунстві внаслідок вбудованого модему та камер в очах, котрі потрібні Ай-Да, щоб малювати на основі алгоритмічних реакцій. Через це роботу довелося бути заарештованою протягом 10 днів, після чого її випустили.

"Давайте остаточно з'ясуємо ситуацію. Вона не шпигунка. Люди бояться роботів, я це розумію. Але ситуація іронічна, тому що мета Ай-Да – попередити про зловживання технологічним розвитком, а її затримали тільки через те, що вона робот", – пояснив Ейдан Міллер, який створив першу в історії робота-художницю у 2019 році.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що Ілон Маск створить робота-андроїда, який робитиме за людей нудну роботу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ