Ірмгард Фурхнер і концтабір

У Німеччині розшукують 96-річну експрацівницю концтабору, яка втекла з будинку для людей похилого віку

Bundesarchiv / Gerhard Leber

Обвинувачена пов'язана з концтабором, де загинули приблизно 65 тис людей

У Німеччині суд видав ордер на арешт 96-річної Ірмгард Фурхнер, яка втекла з будинку для літніх людей. Жінка була зобов'язана постати перед судом за пособництво і підбурювання до вбивств у концтаборі "Штуттгоф". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Bild.

За часів Другої світової війни Фурхнер була секретаркою у концтаборі "Штуттгоф", що поблизу Ґданська (Польща). У період з 1939 по 1945 рік там загинули приблизно 65 тис людей, а всього там було ув'язнено 110 тис людей.

96-річна жінка мала постати перед судом за понад 11 тис справами за співучасть у вбивствах. Однак вона змогла втекти з будинку для людей похилого віку. Зранку перед судовим засіданням вона сіла на таксі, вирушила у бік метрополітену та зникла.

За даними сторони обвинувачення, Ірмгард свого часу постійно допомагала керівництву концтабору вбивати ув'язнених. Останні вмирали як через захворювання та виснаження, так і в  газових камерах і в результаті звичайних пострілів у голову, які здійснювали нацисти.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Херсоні помітили кицьку з нацистським тату.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ