Цей тест був розроблений дослідниками з Бразилії та опублікований у Європейському журналі профілактичної кардіології, повідомляє "Дивогляд".
У дослідженні взяли участь 2000 осіб віком від 51 до 80 років. Вчені виявили тісний взаємозв'язок між результатами тесту "Сісти-встати" і ймовірністю смерті протягом наступних шести років. За період спостереження померло 159 учасників, що становить 7,9% від загальної кількості.
Переважна більшість смертей відбулася серед тих, хто продемонстрував низькі результати в тесті, тоді як тільки двоє учасників, які набрали максимальні 10 балів, померли. Дослідження показало, що учасники з результатом 8 балів і вище мали в п'ять разів менший ризик смерті, ніж ті, хто ледве досягнув 3 балів.
Тест "Сісти-встати" полягає в здатності утримувати рівновагу, мати сильні та гнучкі м'язи й підтримувати нормальну вагу.
Як виконується тест?
Для виконання тесту потрібно встати, витягнути руки вперед і повільно сісти на підлогу, не використовуючи рук, колін або передпліч для опори. Після цього необхідно піднятися назад. Допускається схрещення ніг або розведення рук для кращого утримання рівноваги.
Оцінювання здійснюється за 10-бальною шкалою: за кожну опору знімається 2 бали, за невеликі труднощі, як-от втрата рівноваги, віднімається 1 бал, а невдалі спроби оцінюються в мінус 2 бали. Якщо результат становить від 8 до 10 балів, це свідчить про високий рівень фізичного здоров'я. Ті ж, хто набрав 3 бали або менше, мають у п'ять разів вищий ризик розвитку серйозних захворювань порівняно з тими, хто отримав 10 балів.
За словами вчених, високі показники у цьому тесті можуть свідчити про здатність виконувати повсякденні фізичні завдання. Результати дослідження підкреслили важливість регулярної аеробної активності, гнучкості, сили м'язів і загальної координації для продовження життя. Хоча цей тест не є абсолютним індикатором здоров'я, він допомагає краще оцінити свої фізичні можливості й загальний стан організму.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що дослідники з Гарварду назвали несподіваний фактор, який продовжує життя.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.