Чому людина може померти під час сексу або незабаром після нього – відповідь вчених

Дослідники стверджують, що існує зв'язок між раптовою серцевою смертю та сексуальною активністю

У сексі є численні фізичні та психологічні переваги, включаючи зниження кров'яного тиску, поліпшення імунітету та покращення сну. Під час статевого акту та оргазму організм виділяє окситоцин, який часто називають "гормоном любові", що сприяє побудові довіри та зміцненню відносин між партнерами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Ризик низький, але він все одно є

Однак існує й ризик смерті під час сексу або впродовж невеликого часового проміжку після нього. На щастя, статистика показує, що цей ризик дуже низький, становлячи всього 0,6% серед усіх випадків раптової смерті.

Існує кілька причин, які можуть спричинити раптову смерть під час сексу. Часто це пов'язано зі значним фізичним навантаженням, прийомом певних ліків, таких як препарати для лікування еректильної дисфункції, або вживанням заборонених наркотиків, таких як кокаїн. Дослідження показують, що ризик раптової серцевої смерті збільшується з віком.

Секс
Секс
Фото: Shutterstock

Вчені виявили, що серед 32 000 випадків раптової смерті за 33-річний період у Німеччині, лише 0,2% сталися під час сексуальної активності. Середній вік постраждалих становив 59 років, а найчастіше причиною були серцевий напад або інфаркт міокарда. Аналогічні результати показали дослідження в США, Франції та Південній Кореї.

Проте деякі дослідження вказують на те, що раптова смерть під час сексу не є лише "привілеєм" чоловіків середнього віку. Аналіз, проведений в Лондонському університеті Святого Георгія, показав, що 0,2% випадків раптової смерті сталися під час або впродовж години після сексуальної активності. Середній вік постраждалих становив 38 років, а частка жінок серед них була вища, ніж у попередніх дослідженнях.

Причинами таких смертей можуть бути синдром раптової аритмічної смерті або кардіоміопатія. Ці результати підкреслюють важливість обережного підходу до сексуальної активності, особливо у людей старшого віку, які можуть бути більш вразливими до серцевих проблем.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що оральний секс провокує рак горла.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше