Фахівці назвали 21 симптом раку – на які ранні сигнали треба звернути увагу

Онкологічні недуги вражають раптово, стаючи причиною смерті сотень тисяч людей щороку, проте вчасно виявлений діагноз збільшує шанси на успішне лікування

Дослідники визначили понад двадцять ключових ознак, які мають насторожити та стати приводом для звернення за медичною допомогою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YorkshireLive і Cancer Research UK.

Рак може вражати будь-кого

Захворювання на рак торкається безлічі індивідів, а його статистика показує, що тільки половина діагностованих осіб може сподіватися на життя довше ніж десять років із таким діагнозом. Це підкреслює важливість виявлення хвороби на ранніх стадіях.

Медичні фахівці акцентують на важливості звернення уваги на сигнали, які відправляє наш організм, багато з яких можуть бути непомітними та ігноруватися. Важливо знати ці ознаки, оскільки багато з них добре відомі науковій спільноті.

Організація Cancer Research виокремила двадцять симптомів, які мають спонукати до негайного звернення до лікаря, серед яких:

 1. Інтенсивне нічне потовиділення;
 2. постійна втома;
 3. необґрунтовані кровотечі чи синці;
 4. невизначений біль чи висип;
 5. неочікувана втрата ваги;
 6. незвичайні утворення або набряки на тілі;
 7. з'явлення нових родимок або зміни в існуючих;
 8. зміни на шкірі або рани, що не загоюються;
 9. зміна голосу, хриплість або кашель, що не проходить;
 10. кашель з кров'ю;
 11. проблеми з ковтанням;
 12. задишка;
 13. стійка печія або проблеми з травленням;
 14. зміни у вигляді або відчуттях грудей;
 15. стійке відчуття здуття живота;
 16. зниження апетиту;
 17. зміни в роботі кишківника, такі як запор або діарея;
 18. кров у випорожненнях;
 19. несподівана кровотеча з піхви, включаючи після сексу, між менструаціями або після менопаузи;
 20. кров у сечі;
 21. проблеми з сечовипусканням.

Рак може вражати будь-кого, незалежно від куріння чи дієти. Зокрема, тривала печія може призвести до стравоходу Барретта, який у деяких випадках може перетворитися на рак стравоходу.

Національна служба здоров'я Великобританії закликає бути уважними до свого здоров'я, враховуючи велику різноманітність проявів раку. Знання того, що є нормою для вашого тіла, та своєчасне звернення за медичною допомогою можуть змінити хід лікування. Вчасне виявлення раку не тільки корисне, але й життєво необхідне.

Визнання симптомів, від загальнопоширених до тих, що легко упустити, та розуміння необхідності термінового звернення за допомогою може призвести до більш раннього лікування. У боротьбі з раком знання стає не лише силою, а й світлом надії для тих, хто зіткнувся з викликами цієї хвороби.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 2 види грибів, які мають потужні протиракові властивості.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше