Як знизити шанси захворіти на рак вже зараз – поради від лікарів

Експерти сформували набір рекомендацій, спрямованих на зниження ризику розвитку онкологічних захворювань

Міжнародне агентство ВООЗ з вивчення раку (МАВР) представило загальнодоступні напрямки дій для профілактики раку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку Міністерство охорони здоров'я України.

Прості поради, які рятують життя:

Залучення до регулярної фізичної активності та вибір здорового раціону їжі є ключовими. Основні фактори ризику, такі як куріння, зайва вага, алкоголь, низька фізична активність та обмежене споживання продуктів рослинного походження, відповідальні за третину всіх випадків раку.

Залиште куріння та алкоголь у минулому. Мінімум сім типів раку можуть бути спровоковані алкоголем, тоді як куріння є причиною однієї з кожних чотирьох смертей від раку. Інформацію про способи відмови від куріння можна знайти на вебсайті. Перетворіть ваш дім та місце роботи на зону без тютюнового диму.

До чверті всіх ракових захворювань призводять віруси, такі як гепатит В та вірус папіломи людини. Забезпечте вакцинацію ваших дітей проти гепатиту В (забезпечено державою) і, за можливості, вірусу папіломи людини. Рекомендовано також вакцинувати себе.

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Центр громадського здоров’я України / Facebook

Під час будь-яких сексуальних контактів використовуйте бар’єрні засоби контрацепції для запобігання інфекціям, які підвищують ризик онкологічних захворювань.

Мінімізуйте час перебування на сонці та уникайте засмагання як на сонці, так і в солярії. УФ-випромінювання становить до 90% причин раку шкіри та спричинює її передчасне старіння. Використовуйте захист від сонця та сонцезахисні окуляри протягом усього року.

Споживайте більше овочів, фруктів, цільних зерен та бобових. Обмежте вживання обробленого м'яса та червоного м'яса, а також продуктів із високим вмістом солі.

Для жінок: якщо це можливо, годування грудьми знижує ризик розвитку раку молочної залози.

Дотримання норм безпеки на робочому місці та вдома може запобігти впливу канцерогенних речовин.

Періодичні самоперевірки та скринінги на різні типи раку можуть збільшити шанси на виявлення захворювання на ранній стадії, підвищуючи ефективність лікування.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що експерт назвав популярну рибу, яка провокує рак.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше