Вакцинація проти грипу: кому треба зробити щеплення – МОЗ

В Україні продовжують фіксувати випадки інфікування на різноманітні віруси. Зокрема, на грип

У зв'язку з цим "Дивогляд" із посиланням на МОЗ розповідає, кому обов'язково треба зробити щеплення вакциною проти грипа.

"В Україні зростає захворюваність на грип – хвороба, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку та запалення серцевого мʼяза (міокардит)", – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Найбільш ефективним способом захисту від грипу є вакцинація. Експерти розповідають, що після щеплення імунітет формується впродовж кількох днів, якщо людина робить цю процедуру регулярно. У МОЗ наголошують на важливості вакцинації щосезону.

"Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів", – кажуть лікарі.

Препарати для вакцинації проти грипу корейського або французького виробництва пройшли державний контроль якості. Їх можна придбати в аптеках. Вартість становить від 400 грн.

Кому обов'язково треба вакцинуватися проти грипу?

Щеплення рекомендовано робити людям із групи ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби. Зокрема, вакцинація необхідна:

  • вагітним;
  • дітям до 5 років;
  • людям, старшим за 60-65 років;
  • людям із хронічними захворюваннями;
  • людям, які живуть з ВІЛ;
  • людям, які мають онкологічні захворювання.

Коли треба звертатися до лікаря

Якщо ви почали помічати перші ознаки захворювання на грип – не зволікайте і звертайтеся до сімейного лікаря. Під час хвороби подбайте про безпеку для близького оточення: дотримуйтеся соціальної дистанції, використовуйте лише індивідуальний посуд та уникайте близького контакту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві реєструють смерть через грип та COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше