Іспанський грип

Учені спростували найпоширеніший міф про іспанський грип

5 канал / Машина часу

Смертність під час "іспанки" залежала від різних чинників

Іспанський грип вважається найбільш смертоносною хворобою, яка забрала життя понад 50 млн людей. Ще й досі науковці досліджують цю інфекцію і нещодавно розвіяли головний міф, передає "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Фахівці з Університету Макмастера та Університету Колорадо в Боулдері провели аналіз останків жертв глобальної пандемії грипу 1918 року і спростували твердження про смертність молодих людей. 

Аманда Вісслер, доцент кафедри антропології Макмастера, заявила, що висока смертність від цього виду грипу була пов'язаний із соціальними, культурними та імунологічними аспектами. Разом із цим, ці чинники мали вплив і під час пандемії COVID-19.

Науковці розглянули рештки 369 осіб, які померли в період із 1910 до 1938 року. Вони розділили їх на тих, хто помер до і під час пандемії. Під час аналізу увага приділялася пошкодженням на кістках: запаленням та новоутворенням, що свідчили про проблеми з імунітетом.

Так, в процесі дослідження було встановлено, що найчастіше від грипу вмирали люди з ознаками активного ураження кісток. Таким чином, знавці наголошують на залежності смертності від різних чинників, що впливають на здоров'я. Зокрема, йдеться про стан довкілля та суспільні умови.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як лікувати грип вдома і коли звертатися до лікаря.

Дивіться також відео 5 каналу:  ЗА чи ПРОТИ!? ВИБОРИ - 2024! Більшість українців проти виборів в Україні під час війни!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.



ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ