Сон

Як змінюється сон людини у різні пори року – дослідження

Shutterstock

"Одне з найцінніших досягнень в еволюції людини"

Науковці встановили, як зимовий період впливає на режим сну людини. Подробицями дослідження з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Німецькі вчені з Клініки сну і хрономедицини в лікарні Святої Ядвіги, що в Берліні, встановили, що пора року має безпосередній вплив на режим і структуру сну людини. Зокрема, взимку і восени люди сплять довше, ніж влітку. 

У дослідженні взяли участь 292 респонденти, які за час експерименту не приймали ліки, що мають вплив на сон, а також не використовували будильник для більш точного контролю якості, типу і тривалості сну.

Результати продемонстрували, що залежно від пори року загальна тривалість сну змінювалася. Взимку та восени люди спали на 30-60 хвилин довше, ніж влітку та навесні.

"Можливо, це одне з найцінніших досягнень в еволюції людини – ця майже невидима сезонність на поведінковому рівні", – зазначив автор дослідження Дітер Кунц.

Учені вважають, що швидкий сон пов'язаний з циркадними ритмами, які дуже чуттєві до зміни навколишнього освітлення. Чим довше триває ніч, тим довше людина має бажання спати.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про продукти, які зігрівають і допомагають заснути.

Дивіться також відео 5 каналу: Новий союз між поляками та українцями – зітканий мільйонами рук, сердець, сліз | Особливий погляд

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ