людська печінка

Учені назвали продукт, який знижує ризик розвитку алкогольної хвороби печінки

Shutterstock

"Антиоксиданти зменшують запалення і захищають печінку від пошкоджень"

Науковці зі Школи традиційної китайської медицини назвали фрукт, який сприяє зниженню розвитку алкогольної хвороби печінки, передає "Дивогляд" із посиланням на Express.

Команда експертів провела дослідження, під час якого вирощувала трансгендерних рибок даніо і впродовж 32 годин використовували щодо них чистий спирт. Таким чином можна було вивчити морфологічні та гістологічні зміни в печінці, що пов'язані з окислювальним стресом.

Результати продемонстрували, що стримувати жирову хворобу печінки, спричинену алкоголем, може речовина нарингін. Вона пригнічує накопичення ліпідів та зменшує рівень окисного стресу.

Фахівці з Фонду боротьби з гепатитами Нової Зеландії відмітили, що стимулюванню печінки сприяють цитрусові. Зокрема, грейпфрут, який містить у собі багато антиоксидантів.

"Грейпфрут особливо хороший тим, що містить нарингін і нарингенін, які є антиоксидантами, що зменшують запалення і захищають печінку від пошкоджень", – йдеться у повідомленні.

Грейпфрут, цитрусові
Грейпфрут, цитрусові
Фото: Shutterstock

Вживання грейпфрута у помірній кількості створює захист печінки, але лише за умови відмови від алкоголю (принаймні частково). Печінка дійсно може генерувати нові клітини, водночас тривале вживання алкоголю може знизити її здатність до загоєння. У результаті такі дії провокують серйозні та незворотні змінні процеси у печінці.

Варто врахувати, що зазвичай симптоми жирової хвороби печінки з'являються тоді, коли орган вже серйозно пошкоджений. У цьому випадку не існує жодних способів лікування, окрім як утримання від вживання спиртного.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що регулярне вживання фаст-фуду може спровокувати рак.

Дивіться також відео 5 каналу: "Ми йдемо вбивати за Україну": "бавовна" в Маріуполі – це запланована операція ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ