Свідомість

Навіть помірне вживання алкоголю провокує появу небезпечного захворювання – дослідження

Shutterstock

Дослідження проводили на гризунах

Учені встановили, що алкоголь провокує розвиток хвороби Альцгеймера, передає "Дивогляд" із посиланням на Medical Express.

Науковці Медичної школи Університету Вейк-Форест провели дослідження, під час якого встановили, що вживання алкоголю навіть у помірних дозах суттєво пришвидшує розвиток хвороби Альцгеймера.

Досліди проводили на мишах і тривало вони 10 тижнів. Експерти проаналізували вплив алкоголю на організм гризунів. У результаті вживання алкоголю у мишей зростала тривожність і погіршувалася пам'ять.

Учені виявили, що спиртні напої посилюють атрофію мозку – відмирання клітин, що має негативний вплив на метаболізм мозку. Різка відмова від алкоголю несе за собою формування в організмі амілоїдних бляшок з токсичних білків. Саме такі накопичуються при хворобі Альцгеймера або деменції.

Разом із цим, помірне вживання алкоголю викликає підвищення рівня цукру в крові, а також маркерів резистентності до інсуліну. У свою чергу це провокує розвиток діабету та серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали несподівану користь алкоголю для уникнення деменції.

Дивіться також відео 5 каналу: Новий союз між поляками та українцями – зітканий мільйонами рук, сердець, сліз | Особливий погляд

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ