Операція

У Львові провели історичну операцію з пересадки легень від посмертного донора

МОЗ України / Telegram

Операція тривала 16 годин

У Львові провели унікальну операцію з пересадки легень від посмертного донора, що стало другою такою операцією в Україні та першою, яку українські лікарі провели самостійно без допомоги іноземних колег. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

Операцію, яка тривала 16 годин, провела команда Першого медоб'єднання Львова на чолі з кардіохірургами Романом Домашичем та Ігорем Гуменним.

"Легені отримав киянин Олексій Чернишков. Йому 56 років. Ліквідатор аварії на ЧАЕС. Мав тотальну бульозну емфізему – ледь міг самостійно пройти 30 метрів. Сам виховує 11-річного сина. На операцію зважився, щоб його хлопчик мав тата. Наразі дихає самостійно і почувається чудово!", – йдеться у повідомленні.

Донором став 54-річний чоловік, померлий через інсульт. Його родина погодилася віддати органи заради порятунку життя. Це врятувало життя не лише Олексія, а цілих п'ять життів, бо крім легенів вдалося успішно пересадити ще серце, печінку і нирки.

Раніше ми розповідали, чому важливе донорство крові та кого воно може врятувати.

Дивіться також відео 5 каналу: АРЕШТОВАНА КОЛЯДА 1972 року | "Машина часу"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ