Донорство

Чи можна стати донором крові, якщо перехворів на COVID-19 – МОЗ

Shutterstock

Для проведення цієї процедури існують певні застереження

В Україні стрімко зростає захворюваність на COVID-19. У зв'язку з цим виникають численні запитання, у тому числі й ті, що стосуються донорства після інфікування. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ

Фахівці кажуть, що стати донором крові можна лише за 28 днів після повного одужання від COVID-19. Водночас експерти наголосили, що через кров вірус SARS-Cov-2 не передається. 

Відповідні застереження необхідні для того, щоб не спричинити погіршення здоров'я донорів. Перед тим, як віддавати свою кров, їхній організм повинен повністю відновитися після хвороби.

Щодо вакцини, то вона також не є протипоказаною для донації крові. Це пояснюють тим, що препарати для щеплення від COVID-19 не містять в собі ослаблений живий мікроорганізм.

"Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою й це підтверджує огляд лікаря перед донацією, можна здавати кров", – зазначають у Міністерстві охорони здоровʼя України.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що науковці встановили, що COVID-19 може лишитися у жирових клітинах та викликати нові симптоми.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ