Швидка допомога

За скільки часу має приїхати швидка допомога – МОЗ України

Фото прес-служби КМДА

Фахівці детально розповіли про час приїзду "швидкої", нормативи цього та вплив воєнного стану на роботу бригади екстреної медичної допомоги

Питання доїзду бригади "екстренки" регулює постанова Кабміну №1271. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

Відповідно до неї, всі виклики, залежно від скарг пацієнта, поділяються на:

  • критичні (відсутність або неефективне дихання, ознаки масивної кровотечі чи крововтрати);
  • екстрені (порушення свідомості, ознаки кровотечі, ознаки гострого коронарного синдрому, ознаки гострого мозкового інсульту, розлади дихання); 
  • неекстрені (потрібно оцінити стану здоров'я пацієнта, але його стан не є невідкладним, а відстрочення надання меддопомоги не спровокує погіршення його стану);
  • непрофільні (стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги на місці).

У разі критичного виклику "швидка" має доїхати за 10 хв, екстреного – за 20 хв, а якщо виклик неекстрений і непрофільний – лікарі не виїжджають. 

Зазначається, що у разі неекстреного звернення до людини можуть направити медиків, але тільки якщо є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. У разі непрофільного пацієнта можуть проконсультувати за телефоном.

"Важливо, що з огляду на обставини, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення нормативу доїзду. До прикладу, йдеться про ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо. Разом з тим, в умовах воєнного стану у разі ведення активних бойових дій на території, з якої надійшов виклик, виїзд бригади буде відтермінований до припинення загрози", – розповіли у МОЗ.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що робити, якщо не вдається викликати швидку допомогу під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ