Переливання крові

Протипоказання до донорства крові та відповіді на популярні питання – МОЗ

Shutterstock

Корисна інформація

У Міністерстві охорони здоров'я України поділилися інформацією щодо донорства крові та протипоказань до цього. Про це повідомляє "Дивогляд".

Так, донорами не можуть бути:

  • люди з активними чи минулими серйозними серцево-судинними захворюваннями, а також хворобами центральної нервової системи, сечостатевої системи, гематологічними, імунологічними, шлунково-кишковими та онкологічними;
  • люди з патологічною схильністю до кровотеч;
  • хворі на гепатити В і С;
  • люди, які живуть із ВІЛ.

Чи можна бути донором людині, яка мала інфекційні хвороби?

Після інфекційного захворювання потенційний донор відсторонюється як мінімум на 14 днів після дати повного клінічного одужання. Однак, для деяких інфекцій застосовуються інші періоди тимчасового відсторонення, які можуть тривати кілька років.

Чи можна бути донором після вакцинації?

Після щеплень більшістю інактивованих вакцин і за умови задовільного самопочуття людини відсторонення від донорства не потрібне, а після живих вакцин – треба чекати 4 тижні.

Чи можна бути донором після того, як зробив татуювання?

Після нових тату (також мікроблейдингу та перманентного макіяжу) людина не може бути донором протягом 6 місяців (чи 5-х, але за умови, що результат NAT-тесту на гепатит С негативний).

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про ТОП-5 міфів щодо надання домедичної допомоги.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ