Доктор Комаровський

Вірус вже у Чехії: чи загрожує Україні пандемія мавпячої віспи – Комаровський

5 канал

Через наявний досвід з COVID-19 багато хто сприймає мавпячу віспу, як схожий вірус, що може спричинити чергову пандемію в усьому світі

Сьогодні все більше починають говорити про поширення мавпячої віспи світом і, зокрема, ймовірність появи захворювань на території України. Своєю думкою щодо цього поділився лікар-педіатр Євген Комаровський, повідомляє "Дивогляд".

Через наявний досвід з COVID-19 багато хто сприймає мавпячу віспу, як схожий вірус, що може спричинити чергову пандемію в усьому світі. Фахівці ретельно досліджують це питання і вже діляться своїми спостереженнями.

Зокрема, український лікар-педіатр Євген Комаровський впевнений, що віспа мавп – не коронавірус, а отже, від перебування в одній кімнаті з хворим ваш організм не зазнає ураження. Головна умова для зараження – тривалий тісний контакт з хворим.

На думку лікаря, постійні обговорення нового вірусу – це лише спосіб відполікти від війни в Україні:

"Мені здається, що всі чіпляються за цю мавпячу віспу, щоби відволіктися від війни. Мавпяча віспа – не коронавірус, коли вам достатньо посидіти в одній кімнаті чи у вагоні метро та заразитися", – зазначив Комаровський. 

 

Варто врахувати й той факт, що ця інфекція має два штами – західноафриканський та центральноафриканський. Сьогодні в Європі фіксують переважно Західний варіант мавпячої віспи, який є набагато легшим за іншим. Ймовірність смерті при захворюванні західноафриканським штамом становить 1% і лише у тому випадку, якщо людина не може скористатися медичною допомогою.

"Для сільського населення Конго цей варіант віспи дає 1%-ну летальність. Якщо ж йдеться про людину, яка не голодує та отримує допомогу медиків, летальність буде дуже низькою", – додав лікар.

У випадку, якщо віспа мавп таки набуде масштабного характеру, то необхідно буде проводити курси щеплення спеціальною вакциною від звичайної віспи, яка існує вже дуже багато років і є науково перевіреною.

"Найімовірніше, якщо і з'явиться в нас віспа мавп, потрібно буде щепити медпрацівників", – відмітив педіатр.

Станом на 25 травня захворювання на віспу мавп були зафіксовані у 19 країнах світу. Зокрема, нещодавно стало відомо, що цей вірус дістався й Чехії та Німеччини, де наразі перебуває величезна кількість українських переселенців.

Не можна виключати, що в Україні це інфекційне захворювання також може бути зафіксовано, але це стосується й будь-яких інших інфекцій. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" детальніше розповідав про мавпячу віспу, симптоми цього захворювання та небезпеку для людства.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ