Антибіотики

Учені встановили, що вживання антибіотиків сприяє розвитку раку

Shutterstock

У дослідженні взяли участь близько 40 тис осіб

Антибіотики досить сильні знеболювальні препарати, які мають великий вплив на наш організм. Вони допомагають подолати сильні хвороби, але разом із цим, ведуть за собою наслідки. "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress повідомляє, що вживання антибіотиків значно збільшує ризики розвитку раку. 

Учені провели дослідження з залученням близько 40 тис людей. Їх розділили на дві групи: ті, хто має колоректальний рак і тих, хто не страждає від цього діагнозу.

В результаті науковці встановили, що використання цього типу препаратів має прямий вплив на появу раку прямої кишки. Здебільшого це стосується людей молодого та середнього віку – до 50 років. 

"Ми виявили, що вплив антибіотиків був пов’язаний з раком товстої кишки серед усіх вікових груп. Але найбільший негативний вплив був серед молодих людей", – пояснили вчені.

Враховуючи це, учені наголошують на вживанні антибіотиків виключно у разі потреби. Якщо можна оминути хворобу без них, варто утриматися від їх споживання.

"Попри неоціненну цінність у медицині, антибіотики слід застосовувати належним чином і лише за необхідності", – зазначили науковці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що стійкість бактерій до антибіотиків вже стала основною причиною смертності у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ