Пара похилого віку відпочиває на природі

Експерти створили простий тест на довголіття, який можна пройти усього за 1 хвилину

Shutterstock

Проходження тесту передбачає три прості етапи

Учені з університету Кіото створили тест, який дозволяє оцінити ризик інсульту і скорочення тривалості життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Quartz.

До експерименту залучили 1,3 тис людей середнього і старшого віку. Учасникам пропонували простояти на одній нозі більше 20 секунд. Якщо їм цього не вдавалося – це свідчило про ранні зміни судин у мозку, що є однією з основних причин інсультів.

Учасники, які опинилися у групі ризику за результатами тесту, виявилися більш схильні до захворювань дрібних судин головного мозку і внутрішніх кровотеч. Також учені зазначили, що падіння є другою за частотою причиною смертності від нещасних випадків на планеті.

Якщо людина бажає спробувати свої сили та пройти тест, то варто зробити наступне:

  1. Встаньте поблизу зі стійким предметом, щоб втриматися, якщо ви будете падати.
  2. Стоячи на кожній нозі виміряйте час, протягом якого ви утримували баланс, не опускали ногу та не хиталися.
  3. Закрийте очі та повторіть експеримент.

Якщо ви протрималися 1 хв і більше з відкритими очима, і вам вдалося втримати рівновагу, то, ймовірно, у вас здорові судини.

Тим не менш, не варто покладатися на результати одного лише тесту, якщо у вас є сумніви щодо стану вашого здоров'я. У цьому випадку краще звернутися до лікарів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що психіатри назвали 5 продуктів, які покращують пам'ять і рятують від тривожності й депресії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ