Лікарня

Учені виявили причину важкого перебігу коронавірусу

Shutterstock

Організм починає атакувати сам себе

Учені із Стенфордської школи медицини, Пенсильванського університету (США) і Університету Марбурга (Німеччина) виявили одну особливість, яка зустрічається у багатьох хворих з важким перебігом COVID-19. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на статтю в журналі Nature Communications.

Дослідники проаналізували зразки крові 147 пацієнтів, зібрані з березня по квітень 2020 року. Виявилося, що у понад 60% госпіталізованих з COVID-19 у крові були присутні антицикінові аутоантитіла – антитіла, які атакують не ворожі віруси і бактерії, а власний організм.

Науковці вважають, що причиною цього може бути перевантаження імунної системи інфекцією. Крім того, утворення аутоантитіл може відбуватися в результаті впливу вірусних білків, які нагадують власні білки організму тяжкохворого.

Приблизно за тиждень після госпіталізації у 20% пацієнтів рівень аутоантитіл був таким, як при автоімунних захворюваннях.

Читайте також: Серед українців змінився головний перший симптом коронавірусу – лікар

Учені зазначають, що цю проблему може вирішити вакцинація. Тоді імунна система піддається впливу лише одного S-білка вірусу, і можливість помилок при виробленні імунної відповіді зведена до нуля.

Раніше учені назвали ще один фактор, який впливає на складність перебігу коронавірусу - це рівень цукру в крові.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ