Язик, симптоми

Як передбачити зараження на коронавірус за смаковими рецепторами – вчені

Shutterstock

Фахівці провели дослідження, до якого залучили понад 2 тис добровольців

Група вчених з Фонду досліджень і лікування запаху та смаку в Чикаго провела дослідження з метою з'ясувати, як відчуття смаку впливає на ймовірність зараження коронавірусом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на JAMA Network Open.

Фахівці залучили до дослідження близько 2 тис добровольців, які не хворіли на COVID-19. Їх поділили на три групи, за вмінням визначати гіркий присмак. Розподіл відбувався за результатами проведення тесту спеціальними паперовими смужками.

До першої належали ті, хто взагалі не відчуває гіркого присмаку. Їх ідентифікували як недегустаторів.

Представниками другої групи стали супердегустатори – люди, які мають дуже чутливі рецептори, тож із легкістю можуть визначити мінімальний прояв гіркоти.

Третю групу склали власники звичайної чутливості – дегустатори.

Після спостереження за добровольцями вчені з'ясували, що найменше ризиків заразитися на COVID-19 у супердегустаторів. На відміну від цієї групи, представники якої відчувають симптоми лише 5 днів, недегустатори переносять хворобу у більш важкій формі та за більш тривалий час.

Уся річ у смаковому рецепторі T2R38, який у нашому язику. 

"Коли T2R38 стимулюється, він виробляє окис азоту, щоб допомогти вбити вірус або запобігти його подальшій реплікації в слизовій дихальних шляхів. Ці слизові мембрани забезпечують точку проникнення вірусів, в тому числі SARS-CoV-2, що викликає COVID-19", – розповів один з авторів дослідження Генрі Бархамом.

Щоб з'ясувати, до якого типу дегустаторів ви належите, достатньо скуштувати селеру. Якщо даний продукт здаватиметься вам гірким, то ви – супердегустатор. 

"Якщо ви не можете відчувати гіркоту, вам слід бути обережнішим і носити маски впродовж більш тривалого часу, аби захистити себе від COVID-19. На жаль, більшість людей не знають, до якого типу дегустаторів вони належать", – зазначив неврологічний директор Фонду Алан Хірш.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що знайдено новий спосіб нейтралізації коронавірусу за лічені секунди.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше