Еректильна дисфункція

Учені встановили вплив коронавірусу на чоловічу потенцію

Shutterstock

Результати виявилися невтішними

Учені з Медичної школи Міллера Університету Майамі (США) дослідили, як COVID-19 впливає на потенцію чоловіків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на статтю у журналі World Journal of Men's Health.

Американські дослідники отримали невтішні дані, які свідчать про те, що перенесена хвороба може провокувати появу імпотенції у чоловіків.  Це стається тому, що одним із наслідків коронавірусу є ендотеліальна дисфункція – порушення слизової оболонки дрібних кровоносних судин. Тоді тканини, які живляться кров’ю, перестають нормально функціонувати. Чоловічий статевий орган не виняток.

Учені взяли зразки тканин зі статевого члена двох чоловіків, які перехворіли на COVID-19 (один із них з госпіталізацією, інший – у легкій формі) і двох чоловіків, які не перехворіли коронавірусом.

У обох чоловіків, які перехворіли, у тканинах статевого члена були присутні часточки коронавірусу. І у обох з них виявили ознаки порушення ендотелію.

Натомість, у чоловіків з контрольної групи жодних порушень не було виявлено.

Лікарі закликали чоловіків, у яких з’явилася еректильна дисфункція після перенесеного COVID-19, звернутися до лікаря по допомогу.

Зазначимо, це вже не перше дослідження, яке вказує на можливий розвиток імпотенції у чоловіків після перенесеного коронавірусу. Раніше вірусологи повідомляли, що цей розлад може залишитися на все життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ