Біль у животі

Що таке менструальний біль та чому на нього варто звертати увагу – лікар

Shutterstock

Біль може бути пов'язаний із гінекологічними захворюваннями жінки

Менструальний біль – один з симптомів щомісячного жіночого циклу. Він може повідомляти про його початок, а може й супроводжувати упродовж усього періоду місячних. Кожна жінка відчуває його по-різному. Одні можуть навіть не відчути біль, у той час, як інші страждають від нього. Від чого залежить інтенсивність менструальних відчуттів та як їх позбутися розповіла акушер-гінеколог Ольга Бєлоконь. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Лікарка зазначали, що біль може бути пов'язаний із гінекологічними захворюваннями жінки. Зокрема, варто звернути увагу на ендометріоз та в разі його наявності вдатися до професійного лікування. 

Однак, інколи менструальний біль може виникати незалежно від чогось. У цьому випадку його можна визначити як альгодисменорею, що не пов'язана з наявністю якогось захворювання.

"Це не хвороба, не "зашлакованість" організму, це не пов'язано з "застоєм" лімфи або жовчі, з "домінуванням естрогенів" (псевдонаукова теорія, не має нічого спільного з реальністю). Це реакція на ті процеси, які виникають під час і напередодні менструації (набряк ендометрію, вироблення простагландинів, маткові скорочення, підвищення тиску в судинах і ін.)", – зазначає лікарка.

Бєлоконь вважає, що такий неприємний хворобливий супровід місячних жінка не зобов'язана терпіти. Тож, лікарка радить скористатися лікарськими препаратами, на кшталт Ібупрофену, та позбавити себе дискомфорту. 

"Не розумію, навіщо деякі терплять біль? Для чого страждаєте, боячись випити таблетку Ібупрофену?" – говорить Ольга Бєлоконь.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що медики назвали основні симптоми одного з найпоширеніших видів раку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ