Біль у животі

Медики назвали основні симптоми одного з найпоширеніших видів раку

Shutterstock

Якщо помітите ці симптоми, обов'язково зверніться до лікаря

Британські лікарі нагадали про головні і найбільш очевидні симптоми раку кишечника. Про це повідомляє видання Express, передає "Дивогляд".

Рак кишечника або колоректальний рак – один із найпоширеніших видів онкологічних захворювань у світі. Щорічно в світі діагностують близько 1,4 млн нових випадків цього захворювання - 9 % від усіх вперше виявлених злоякісних пухлин.

Професор Гордон Вішарт із організації Check4Cancer розповів, що найпоширенішим симптомом раку кишечника є зміни з поведінці органа. Дві найчастіші зміни полягають у наступному:

більш часте і рідке випорожнення або розвиток запорів, які тривають більше 3 тижнів, і кров у калі. Кров може бути свіжою (червоною), іноді змішаною зі слизом, або ж може зробити кал чорним і смолистим.

Лікар пояснив, що кров у випорожненнях може насторожувати, але ректальна кровотеча також може бути спричинена низкою доброякісних станів, включаючи геморой та запальні захворювання кишечника.

Але, якщо ви помітите будь-який із цих симптомів, вам слід перевіритися у вашого сімейного лікаря.

Експерти також розповіли про інші симптоми, які можуть свідчити про розвиток колоректального раку:

  • анемія,
  • втома,
  • запаморочення,
  • задишка,
  • втрата ваги,
  • болі в спині або животі.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені виявили неочевидний симптом, що може бути сигналом розвитку онкології - надмірна пітливість.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ