Прихована загроза
Невидимий, але небезпечний – саме так можна описати вісцеральний жир, що накопичується глибоко в черевній порожнині навколо життєво важливих органів. Його надмірна кількість може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи порушення обміну речовин, діабет 2 типу та серцево-судинні захворювання. Про це нагадують фахівці з харчування, зокрема дієтолог Брэннон Блаунт, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Eating Well.
На відміну від підшкірного жиру, вісцеральний непомітний неозброєним оком. Саме цей жир є метаболічно активним, тобто впливає на процеси в організмі, зокрема сприяє запаленню, що в свою чергу може запускати розвиток небезпечних хвороб.
Серед факторів, які стимулюють накопичення такого жиру, – звичка харчуватись поспіхом, перед екранами ґаджетів або телевізорів. Наукові дослідження доводять, що розсіяна увага під час їжі знижує здатність контролювати кількість спожитих калорій. Людина механічно з’їдає більше, ніж потрібно, а сигнал про насичення надходить із запізненням.
На противагу цьому – усвідомлене харчування. Ця стратегія дозволяє не лише краще регулювати апетит, а й стимулює обирати більш корисні продукти.
Замість переробленої їжі люди починають схилятися до натуральних, багатих на поживні речовини страв, що наближає їх до здорових харчових моделей, таких як середземноморська дієта. Вона вже зарекомендувала себе, як ефективний спосіб боротьби з жировими відкладеннями в зоні живота.
Як зробити перші кроки до зменшення вісцерального жиру:
- Харчуйтесь за столом, не поєднуючи їжу з переглядом телевізора чи скролінгом новин.
- Діліть прийоми їжі з іншими – спільні обіди сприяють повільнішому споживанню.
- Робіть паузи між укусами, відкладаючи приладдя.
- Уважно смакуйте кожен шматочок – звертайте увагу на текстуру, аромат і смак їжі.
Окрім харчової поведінки, не варто забувати і про інші складові здорового способу життя. Регулярна фізична активність, включення в раціон клітковини, білка та здорових жирів, а також зменшення кількості цукру, алкоголю та смаженого – ось базові правила, які допоможуть покращити самопочуття та знизити ризики, пов’язані з вісцеральним жиром.
Усвідомлене харчування – це не короткочасна дієта, а сталий спосіб життя, який дозволяє краще відчути своє тіло та дбати про нього щодня.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 продуктів, які визнали найкориснішими у 2025 році.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.