Сушіння є одним із найпростіших способів зберегти трави
Експерти поділилися порадами щодо збереження лісових трав, щоб насолоджуватися їхнім ароматом та користю протягом усього року, аж до наступного врожаю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на gardenaryco.
Сушіння є одним із найпростіших способів зберегти трави, не втрачаючи їхнього смаку, аромату та корисних речовин. Вони залишаються багатими на вітаміни та антиоксиданти, а також можуть зберігатися протягом кількох місяців за умови правильного зберігання. Сушені трави стануть чудовим доповненням до різноманітних страв, таких як супи, салати, соуси та десерти, і навіть підходять для заварювання ароматних чаїв.
Як правильно сушити трави?
- Збір трав: Спершу оберіть та зберіть свіжі трави з вашого саду або купіть їх на ринку. До найпопулярніших трав для сушіння належать календула, ромашка, лаванда, орегано, розмарин, шавлія та чебрець.
- Підготовка: Після збору, обережно промийте трави під проточною водою, щоб видалити бруд або комах. Потім акуратно висушіть їх за допомогою паперових рушників або залиште, щоб вода природно стекла.
- Сушіння: Зберіть трави у невеликі пучки, кожен з яких містить кілька стебел, і зав'яжіть їх ниткою. Повісьте пучки в сухому, прохолодному та темному місці, де є добра циркуляція повітря. Для повного висихання трави знадобиться від 2 до 3 тижнів.
- Зберігання: Коли трави повністю висохнуть, ви можете подрібнити їх у ступці або нарізати ножем. Перекладіть сушені трави у скляні банки з герметичними кришками. Найкраще використовувати темне скло, оскільки воно захищає вміст від світла. Зберігайте трави в прохолодному, сухому та темному місці. Наклейте етикетки на банки, щоб легко впізнавати, які трави знаходяться всередині.
Хоча сушені трави можуть зберігатися кілька місяців, найкраще використовувати їх протягом року, аби вони зберігали максимум свого аромату та корисних властивостей.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як позбутися жовтих плям на подушці.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.